FOTO Boli sme si pozrieť rozhľadňu nad Bojnicami: Unikátna stavba a výhľad, ktorý stojí za to

Rozhľadňa nad Bojnicami

#S rozhľadňami sa na Slovensku v posledných rokoch akoby roztrhlo vrece. Niet sa však čomu čudovať, tento trend je v zahraničí už dlhodobo obľúbený a vzhľadom na kopcovitý terén našej malej krajiny ponúka dokonalé možnosti pre turistov. Azda najväčšej pozornosti sa minulý rok dostalo Chodníku korunami stromov, ktorý otvorili v Bachledovej doline. My sme však navštívili úplne novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza nad Bojnicami. Pozri sa s nami na to, ako vyzerá.

Rozhľadňa nad Bojnicami

Bojnice sú miestom, ktoré je turistami vyhľadávané už celé desaťročia. Môžu za to kúpele, najstaršia zoo na území Slovenska a v neposlednom rade zámok, ktorý sa radí k najkrajším na svete. Kúpele v posledných rokoch prechádzajú zásadnou rekonštrukciou z dôvodu zatraktívnenia pre turistov. Najnovším prírastkom do upravovaného areálu je až 30 metrov vysoká rozhľadňa, ktorá sa týči nad areálom kúpeľov.

Dostať sa k nej nie je príliš náročné. Cesta z kúpeľného parku zaberie približne trištvrte hodinu, pričom kopíruje cestu na vrchol kalvárie. Odtiaľ je to už iba pár minút cesty  k novej atrakcii. Ak sa vám však nechce kráčať celou cestou do kopca a idete autom, môžete ho nechať blízko salaša, odkiaľ je to len chvíľa k vrchnému kostolu kalvárie. Prípadne pokračujte po ceste až nad salaš, odkiaľ to je k rozhľadni už naozaj iba na krok.

Rozhľadňa nad Bojnicami

Samotná rozhľadňa (odmysliac si cestu k nej) je v podstate bezbariérová a počas stúpania na jej vrchol vás nečaká ani jeden schod. K tomu dopomáha skutočne nízky sklon a fakt, že na vrchol 30 metrov vysokej stavby (pôvodné plány dokonca hovorili o 60 metroch) vedie chodník, ktorý dosahuje takmer 800 metrov. Nie je to teda žiadna „makačka“ a jej výstup zvládnu aj malé deti.

Na samom vrchole na vás čaká nádherný výhľad na okolitú prírodu a mestá, ako Prievidza, Bojnice či dokonca Nováky. Pre odvážlivcov je tu aj natiahnutá sieť a milovníci adrenalínu si zase prídu na svoje počas spustenia sa po tobogáne až na samý spodok. Pre upozornenie, rozhľadňa je ešte len v skúšobnej prevádzke a teda tobogán počas našej návštevy ešte nebol spustený.

Rozhľadňa nad Bojnicami

Na rozdiel od Chodníka korunami stromov má táto atrakcia o niečo menšie vstupné (dospelá osoba platí 6 eur, čo je o tri menej, ako v Bachledovej doline). To rozhodne poteší nejedného z nás. Aj napriek tomu, že sa budeš nachádzať takpovediac uprostred lesa, súčasťou okolia sú aj sociálne zariadenia či pojazdná kaviareň. Tak utekaj do Bojníc, za ten výhľad to rozhodne stojí.

Rozhľadňa nad Bojnicami
Rozhľadňa nad Bojnicami
Rozhľadňa nad Bojnicami
Rozhľadňa nad Bojnicami
Rozhľadňa nad Bojnicami

 

Odporúčame