Domov » Všetky » Kultúra » FOTO Prechádzka korunami stromov na Slovensku sa stáva realitou: Takto bude vyzerať unikátny chodník

FOTO Prechádzka korunami stromov na Slovensku sa stáva realitou: Takto bude vyzerať unikátny chodník

FOTO Prechádzka korunami stromov na Slovensku sa stáva realitou: Takto bude vyzerať unikátny chodník

Zdroj: Facebook/Chodník korunami stromov

#Ak aj vy patríte medzi nadšencov, ktorí obľubujú prírodu a krásny výhľad, určite by ste mali navštíviť chodník v korunách stromov a zažiť tento nezabudnuteľný zážitok. Svojou dĺžkou určite nepatrí k najkratším, má totiž úctyhodných 1234 metrov a v Bachledovej doline ho vybudovali tak, aby nenarúšal ekosystém okolitého lesa a prírody.

O jeho výstavbe sme vás už informovali pred niekoľkými týždňami. Je dôležité spomenúť, že chodník s miernym stúpaním vás zo zeme vynesie až do výšky 24 metrov, v ktorých sa už naozaj budete môcť „dotýkať“ vrcholcov stromov. Ďalej tento náučný chodník špirálovito stúpa na vežu, ktorá je 32 metrov vysoká. Z nej vás čaká krásny 360 stupňový výhľad na krásy okolitej prírody.

Zvyšok vašej návštevy môžete ukončiť na 67 metrov dlhom suchom tobogáne, ktorým sa spustíte až na zem.  Chodník otvára svoje brány už v piatok 29. septembra. A ako vyzerá táto unikátna stavba po dokončení? O tom sa môžete presvedčiť na nižšie.

 

Autor: #Kika