Drake a kliatba? To už je minulosť, teraz je z neho talizman

Nie sú to ani dva týždne, čo sme písali o internetovom fenoméne, ktorému sa hovorilo The Drake Curse alebo v slovenskom preklade Drakeova kliatba. Jednoducho, kde sa raper Drake objavil, respektíve, koho podporil, ten následne neuspel alebo sa mu prihodilo niečo negatívne. Teraz je to ale už minulosť. Dôvodom je triumf basketbalistov Toronta Raptors v basketbalovej NBA.

Drakeova skladba God´s Plan má viac ako miliardu pozretí na YouTube. Aj spomínaná Drakeova kliatba pripomína v mnohom Boží plán. Ako sme spomínali naposledy, Drake podporoval futbalistov Manchestru United, Barcelony, Juventusu Turín či boxera Anthonyho Joshuu. Má rád šport, rád cestuje a keď má možnosť, neobíde športovú udalosť, ktorú má práve po ruke, respektíve je v meste, kde koncertuje.

Dva kluby sú preňho ale špecifické. Aj keď je Drake hviezdou americkej rapovej scény, je to Kanaďan a pochádza z krajiny javorových listov. Konkrétne z mesta Toronto, kde doňho z kolegov raperov nemôže nikto skákať alebo ho urážať, inak sa dostane do poriadnych problémov. Niektorí to v minulosti skúšali, ale nedopadli práve najlepšie.

Toronto je Drakeovo mesto. Hokejisti Maple Leafs ho ale nepotešili, v prvom kole play-off NHL ale vypadli v sedemzápasovej dráme s Bostonom Bruins. Medvede z Bostonu nakoniec postúpili do úplného finále bojov o Stanley Cup. Torontskí hokejisti ale neuspeli. A kto patril medzi vinníkov? Drake. Pretože jednoducho nosil smolu.

https://www.youtube.com/watch?v=Hcvb6nd1SpM

Kliatba zlomená 

Ešte viac ako hokej má ale tento raper rád basketbal a torontských Raptors. Tí sa v tomto ročníku dostali do finále a Golden State Warriors, klubom, ktorý NBA kraľuje posledné sezóny pred tohtoročným finále mal na konte dva triumfy v lige za sebou. Toronto síce predtým vyradilo silné Milwaukee Bucks, ale favoritom rozhodne nebolo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo čoskoro vydá nový album. Aké dobré je jeho posledné CD?

A keďže im fandil Drake, ich šanca bola mizivá. Teda, mala byť. Všetko nakoniec bolo inak. Raptors vyhrali sériu 4:2 na zápasy a ako jediný kanadský klub v súťaži doslova vypálili rybník americkým klubom. Milá paralela s tým ako Drake ovládol zámorskú rapovú scénu. Čo je ale podstatnejšie, už nikto nehovorí o jeho kliatbe.

Zlomil ho totiž jeho obľúbený tím vo finále proti najlepšieho basketbalovému klubu sveta posledných rokov. Samozrejme, boli tam mnohé zlomové momenty či zranenia na strane Warriors, ale na to sa už nebude nikdy nikto pýtať.

Drakeova kliatba je zlomená. Keď to dokázali Raptors, nemôže to nikto spochybniť. Ktovie, ako by sa to vyvíjalo ďalej, keby Toronto vo finále prehralo. To ale už len v rovine teórie. Drakeovi sa musí dýchať ľahšie, pretože internetový tlak z celého sveta naňho vplýval, i keď to nedával najavo.

Pútavý príhovor

Drake bol samozrejme súčasťou osláv Raptors v uliciach Toronta. Triumf si užíval rovnako, ako keby bol členom mužstva. Teda, on ním vlastne aj je, aj keď nebojoval o víťazstvo priamo na palubovke. Osláv sa zúčastnilo viac ako dva milióny obyvateľov, čo je viac ako polovica ľudí celého mesta. Bola to veľkolepá udalosť.

„Toto patrí Torontu. Už som o tom hovoril, ale zopakujem to. Veľa ľudí hovorí o slovnom spojení „zaslúžiš si to“ v negatívnom zmysle. Viete, že „ty si si to zaslúžil“ a podobne. Chcem, aby to teraz bolo pozitívne. Pretože, Toronto si tento triumf zaslúži,“ hovoril v emotívnom prejave pre miliónmi fanúšikov. Chválil hráčov, ale predovšetkým Kawhiho Leonarda, najväčšiu hviezdu Raptors.

„Tento tím je talentovaná partia chalanov, ktorí obetovali všetko a bojovali jeden za druhého, aby dosiahli úspech. Chcem, aby  ste vedeli, že tieto momenty sú pamätné. Myslím si, že toto sú veľmi dôležité okamihy v našich životoch. Chcem, aby ste objali niekoho, na kom vám záleží. Nech na to spomínate. Sme v najlepšom meste na svete a sme šampiónmi NBA.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Travis Scott a Air Jordan spojili sily: Získa si ťa model Black Phantom?

Môžeme sa na ďalšom albume tohto rapera tešiť na skladby venované Raptors?

 

Odporúčame