Strapo čoskoro vydá nový album. Aké dobré je jeho posledné CD?

Tento rok je na rap poriadne bohatý, pričom stále sú pred nami viac než štyri mesiace. Počas nich sa dočkáme viacerých očakávaných hudobných projektov. Jedným z interpretov, ktorí by mali publikovať nové CD je aj Strapo. My sme sa rozhodli obzrieť za jeho zatiaľ posledným albumom.

Strapo a Poschodie13.

Doposiaľ posledný Strapov album nesie názov Poschod13., a teda, trináste poschodie. Jedná sa o CD, ktoré uzrelo svetlo sveta v roku 2018. Strapo si vždy razil vlastnú cestu, pričom iné to nebolo ani na Poschod13. Album obsahuje 16 skladieb s celkovou minutážou 59 minút a 32 sekúnd. V súčasnosti sme svedkami kratších projektov s menším počtom trackov, no pevne veríme, že v Strapovom prípade nastane výnimka aj na jeho chystanom CD.

Momentálne čakáme na Strapov album, ktorý by mal dať po štyroch rokoch o sebe výrazne vedieť hudobným spôsobom. Bude sa jednať o jeho štvrtý sólový projekt, pričom s každým doterajším sa posúval dopredu. Ako ľudsky, tak lyricky, rovnako tak hudobne. Strapo je človek, ktorý do svojej hudby vo veľkej miere premieta, čo zažíva, a teda, čím je zrelší a starší, tým sa menia aj témy, ktorým sa venuje. A keď sa zamierate na jeho frázovanie, je jedna báseň. Skutočne, tento chalan sa hrá so slovenčinou ako málokto.

Uvedomelý a spoločenský rap

U Strapa sme si zvykli, že sa venuje nielen tomu, čo žije, ale aj spoločenským témam, ktoré žijeme všetci. Nemá problém skritizovať kohokoľvek, aj svojich kolegov. Chváli, čo je dobré a poukazuje na to, čo treba zlepšiť. Kritické myslenie mu nikdy nechýbalo a ani nechýba.

V jeho tvorbe je veľké množstvo referencií, a teda, keď počúvate pozorne, zistíte, že sa uňho v skladbách nachádza naozaj poriadne veľa informácií. Tie sú neraz skryté.Strapov doposiaľ posledný album bol výborný. Dodnes funguje ako celok, nájdete na ňom skladby, ktoré majú v sebe pozitívnejší aj negatívnejší vibe. Strapo ide do poriadnej hĺbky, pričom po viacerých songoch ostanete sedieť a zamýšľať sa nad tým, o čom rapoval.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aké má Separ hodnoty? Hovorí aj o divokej mladosti (ROZHOVOR)

Nájdete tam bangre ako „Nobóže“ či „Poschod13″, nesmierne hlboké skladby ako „Zlý“ či „Bol Som Tam“, ale aj spolupráce, aké už nikdy nevzniknú – tu hovoríme samozrejme o songu „Taksi pekný“, kde Strapa dopĺňajú Separ a Moloch.

Ak máte tento album napočúvaný, neurobíte chybu, ak si ho dnes pripomeniete. Ak náhodou o Poschod13. nemáte prehľad, zmeňte to. Strapove nové CD sa totiž blíži a priestor obzerať sa do minulosti už nebude.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Strapo

Odporúčame