Dočkajú sa chalani z HAHA CREW (konečne) viacej rešpektu a pozornosti?

Kto je rap? Na túto otázku dostaneme od desiatich ľudí desať rôznych odpovedí. Niekto nedá dopustiť na Kontrafakt, iný zas povie DMS, ďalší povedia Pil C, niekomu sa viacej páči Majk Spirit. Máme rok 2019 a pomaly dozrievajú raperi, ktorí boli veľkej časti poslucháčov donedávna na smiech. Nastal ale čas brať ich vážne, ak ste ich doteraz vážne nebrali. Dnes sa zameriame na chalanov z Haha Crew. Aj keď ich názov hovorí niečo iné, na smiech tu nie je nič.

Haha Crew je slovenská rapová skupina, ktorá vznikla v Košiciach a bolo to už v roku 2011. Ani sa to nezdá, je rok 2019 a chalani stále pôsobia veľmi mlado. Haha Crew tvoria Samey, Zayo Dalyb, pričom medzi bývalými členmi je zaradený aj ďalší raper Karlo. Dalyb bol pôvodne producent, ale časom pričuchol aj k rapovaniu, pričom Samey a Zayo sa od začiatku venovali rapovej stránke veci.

Momentálne tvorí táto trojica prevažne sólovo, respektíve, nie pod značkou Haha Crew, ale stále spolupracujú veľmi často. Vzhľadom na dlhoročné kamarátske vzťahy je logické, že sa im kooperuje veľmi jednoducho. Haha Crew si musela miesto medzi „tvrdou slovenskou rapovou elitou“ vybudovať, pričom dodnes si niekto týchto chlapcov nezapne len pre to, že sú to oni. Ale tak to majú aj mnohí iní.

Keď sa ale pozrieme na poslednú tvorbu „Haháčov“, môžeme vidieť že Samey sa posunul veľmi-veľmi ďaleko, pričom jeho aktuálny album XYZ si získava aj poslucháčov z vekových skupín, ktorým doteraz hudba tejto skupiny bola pomerne cudzia. Samey má za sebou dva albumy, Zayo jeden, pričom koncom októbra vydal EP Happy Halloween, na ktorom sa nachádzajú štyri skladby. K tomu prirátajme Dalyba, ktorého beaty patria medzi najlepšie na československej scéne a za času na čas zarapuje.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexxking a Shimmi považujú holú ženu za najkrajšiu (VIDEO)

Haha Crew pomohlo, že v nich Ego videl svojho času potenciál, pričom s týmto raperom spolupracujú dodnes a objavili sa aj na jeho albume. Vzhľadom na okolnosti, nie je vylúčené, že sa objavia aj na novom albume Kontrafaktu, i keď to sú v tomto období zatiaľ iba polemiky. Svojho času im takpovediac veril aj Momo, ale s ním sa vzťahy pošramotili a z toho, čo je známe vieme, že si príliš nerozumejú s Pil C-m.

Toto sú ich doterajšie albumy:

  • Samey – Mama neviem kedy prídem domov (2017), XYZ (2019)
  • Dalyb – Prod. Dalyb (2018)
  • Zayo – Navždy mladý (2018)

Pôvodné zloženie Haha Crew znelo Samey, Dalyb, Zayo, Kidd, Oskar, časom sa k nim pridal aj Gumbgu, ktorý posunul celé zoskupenie po zvukovej stránke. Skutočne, ak ste sa na nich pozerali doteraz cez prsty, zrejme nastal čas to zmeniť. Predovšetkým posledný Sameyov album a Zayove EP stoja za vypočutie.

Ku kvalitným textom a dobrému zvuku chalani pridávajú aj zaujímavé vizuály. Čaro pridáva aj fakt, že sú z Košíc, keďže väčšina zoskupení sa aj dodnes tvorí v hlavnom meste Slovenska v Bratislave.

Odporúčame