Poriadna dovolenka za 365 eur? Je to výzva, priznávajú influenceri – a idú do toho!

Zdroj: Juliana Antožyová

Veľa ľudí si myslí, že na cestovanie potrebujú tisíce na účte. To však nie je pravda. Dôkazom je aj výzva, ktorú prijali od 365.bank cestovatelia a influenceri Patrik Paulínyi a Juliana Antožyová z Life is better in bikinis. Čo myslíte, podarí sa im naozaj zmestiť do tejto sumy a zažijú vďaka inteligentným sporeniam „veľa muziky za málo peňazí“?

Patrik Paulíny dokáže, že cestovať sa dá aj lacno

Patrik Paulínyi prijal výzvu cestovať za 365 eur pre dvoch a na výlet za túto sumu vezme aj svoju priateľku. „Výzve som sa veľmi potešil. Väčšina ľudí si myslí, že cestovanie je finančne veľmi náročné, a neustále dostávam otázky typu – odkiaľ máš na cestovanie peniaze. Preto som rád, že ľudom ukážeme, že cestovať sa dá aj lacno,“ hovorí Patrik.

V rámci šetrenia napríklad odporúča sledovanie cestovateľských portálov, ktoré informujú aj o lacných letenkách. „Tie viete síce kúpiť v skvelých cenách, no často sú minimálne na polroka dopredu. Ja letenky väčšinou kupujem práve takto. Potom záleží už len na tom, aký komfort človek potrebuje. Ja napríklad nikdy nedám za hotel viac ako 10 dolárov na noc,“ vysvetľuje Patrik. Sám kedysi čakal na špeciálne zľavy na letenky, no dnes je preňho dôležitý konkrétny dátum a preto je to zložitejšie.

Okrem dôrazu na náklady do 365 eur sa Patrik zameral pri výbere destinácie aj na to, aby bola výnimočná, a ako prezradil, pocestuje na miesto, ktoré je preňho jedným z najkrajších v Európe. Chceš vedieť, ktoré to bude a či sa mu naozaj podarí zmestiť do určenej sumy? Sleduj ho na Instagrame a všetko sa dozvieš!

Patrikov tip: Sporenie na sny od 365.bank
Chceš cestovať a hľadáš spôsob, ako si našetriť? 365.bank ti ponúka Sporenie na sny , pri ktorom si môžeš nastaviť cieľovú sumu, pomenuješ si ho a pridáš k nemu dokonca vlastný obrázok (čo tak účet s názvom Karibik a obrázkom vytúženej pláže?). Zvolíš si sumu a tá ti bude mesačne automaticky odchádzať z účtu. A ak sa bojíš, že by si neodolal pokušeniu a peniaze minul, môžeš si sporenie „skryť“. Koľko máš nasporené sa ti ukáže až po zadaní PIN/PIE kódu.

Kam sa vyberie Julka z Life is better in bikinis?

Výzvu prijala aj Julka Antožyová z Life is better in bikinis. Cestovať bude s budgetom 365 eur na jedného človeka a dôležitým kritériom bolo pre ňu dopraviť sa na miesto letecky. „Hlavnú rolu zohrávala cena letenky, pri ktorej som musela myslieť aj na náklady spojené s dopravou na letisko,“ vysvetľuje Julka. „Samotnú destináciu som si vyberala podľa toho, kam by som sa reálne chcela pozrieť a akú krajinu ešte nemám preskúmanú.“

A čo je pri cestovaní jej srdcovka? Nedá dopustiť na lokálne trhy. „Nech sú to markety s jedlom, ovocím, ručne vyrobenými suvenírmi alebo „blšie trhy“, som tam vždy ako prvá!“ prezrádza Juliana. Odporúča aj rôzne vyhliadky, z ktorých uvidíte krajinu z úžasnej perspektívy.

Ušetriť sa podľa nej dá aj na ubytovaní – a to so zážitkom grátis. Ako? „Pri cestovaní volím takmer vždy ubytovanie cez portál Airbnb. Baví ma viac ako hotel, pretože som v rámci Airbnb ubytovaná u niekoho doma. Prenajať si tak viem buď celý byt, alebo ak cestujem nízkonákladovo, tak len izbu. Je to jedinečný zážitok za menej peňazí ako ubytovanie v hoteli,“ dáva tip Julka.

Medzi „musts“ každej jej dovolenky patrí aj lokálne jedlo a špeciality, ktoré sa snaží ochutnať aj napriek tomu, že sa stravuje už približne desať rokov vegetariánsky. „Okrem dobrého jedla sa snažím odniesť si čo najviac zážitkov a spomienok. So suvenírmi to nepreháňam, ale pár magnetkám a pohľadniciam, ktoré posielam čitateľom svojho blogu, neodolám,“ priznáva Julka, ktorá skúsi všetky tieto veci dodržať aj pri svojej dovolenke za 365 eur. Či a ako to zvládne, zistíš na jej Instagrame.

Julkin tip: Syslenie od 365.bank

Jediné euro denne môže byť veľkým krokom k tvojmu cestovateľskému snu. Práve na tomto princípe je postavené Syslenie v 365.bank. Sporíš po kúskoch a „bezbolestne“. Funguje na základe zaokrúhľovania platieb, alebo podľa pravidla „bezcentového účtu“. Ako rýchlo si nasporíš na svoj cestovateľský sen závisí od toho, či si platby zaokrúhliš na 1 celé euro, na 5 alebo na 10 eur. A aby si nebol v pokušení našetrené peniaze minúť, pri Syslení máš skvelý úrok 3,65%!

NAŠETRI SI NA SVOJ CESTOVATEĽSKÝ SEN S 365.bank

Advertoriál pripravený v spolupráci s 365.bank.

Odporúčame