Takáto kaviareň je na Slovensku iba jedna: Zisti, čím sa líši od ostatných

Foto: 365.café

Kúsok od Dunaja rovno pod hradom sa nachádza kaviareň, akú nikde inde na Slovensku nenájdete – poď s nami zistiť, v čom je 365.café jedinečná.

Digitálne hračkárstvo

Už na prvý pohľad ťa zvonku upúta veľký svetelný panel nad kaviarňou. Na tom by nebolo nič extra zvláštne, ale v tomto prípade je. O jeho farbe totiž (aspoň na chvíľu) rozhoduješ ty. Nepáči sa ti fialová? Okej, stačí sa pripojiť a navoliť si farbu podľa svojho vkusu – žltá, oranžová, modrá, zelená… fantázii sa medze nekladú. Vnútri kaviarne zas môžeš meniť atmosféru podľa chuti vďaka projekcii na stene – zasnežené hory alebo zelený prales si tak vychutnáš aj pri kávičke v centre Bratislavy.

Digitálnych srandičiek je však v kaviarni oveľa viac. Čaká ťa tu digitálne menu – dozvieš sa o pochúťkach, ktoré  sú v ponuke, a môžeš si overiť aj svoje vedomosti o čaji či káve. Si súťaživý typ? V tom prípade oceníš hru Fruit Ninja alebo virtuálny pong na vonkajšom paneli, ktorý si môžeš zahrať po piatej poobede.

Foto: 365.café

Bankári v teniskách

Napriek všetkým digitálnym vychytávkam ostáva 365.café veľmi útulným a priateľským miestom. A presne táto kombinácia technologického pokroku a prívetivosti charakterizuje aj „mamu“ 365.café. Za vznikom tejto kaviarne stojí totiž top digitálna novinka dneška – 365.bank. 365.café je teda viac ako len obyčajná kaviareň. „Je vlastne naším jediným prienikom do fyzického sveta. Práve tu sa stretávame s klientmi, študentmi či s hocikým iným, kto má o našu banku záujem,“ prezradila PR manažérka 365.bank Linda Gáliková.

Dôkazom tohto prieniku je aj priehľadná stena, cez ktorú môžeš nazrieť do kancelárií 365.bank. Ak si teraz predstavuješ kravaty a obleky, tak si na omyle. Títo bankári majú oblečené tričká a na nohách tenisky. Napriek tomu – alebo možno práve preto – ti ich mobilná appka ponúka možnosti, o ktorých môžu ostatné „klasické“ bankové appky iba snívať. Aj preto bol podľa Lindy jej vývoj dosť náročný. „Appku nám testovali aj na fakulte informatiky a informačných technológií. Zisťovali, či ľudia rozumejú tomu, čo robia, sledovali pohyb ich prsta po obrazovke, pohyb zreníc a podobne. Získané informácie sme potom premietli do appky, ktorá je nielen praktická, ale veríme, že aj zábavná.“ 

Trochu iná appka

Už pri prvom pohľade na obrazovku je jasné, že toto naozaj nie je klasická banková aplikácia. Privíta ťa totiž menom či prezývkou, tyká ti a doplniť si môžeš aj chutný obrázok. Založenie účtu, ktorý je zadarmo, zvládneš rýchlo a v teple obývačky.

„Človek potrebuje len svoj občiansky preukaz, ktorý systém porovná so záznamami ministerstva vnútra, a zmluvu podpíše priamo v aplikácii. Na záver sa s ním spojí náš operátor a hotovo. Účet má založený za pár minút,“ opisuje Linda. Tešiť sa môžeš z mnohých zaujímavých fičúriek. Samotná uvítacia obrazovka ti hneď prezradí, ako na tom si a koľko peňazí môžeš minúť do ďalšej výplaty. Inteligentný zostatok počíta s tvojimi trvalými príkazmi, takže ti ostane aj na nájom. V čase výpredajového šialenstva je to fakt užitočná funkcia.

Foto: Hashtag.sk

Ako šetriť bezbolestne

Na svoje si prídeš aj vtedy, keď sa práve chystáš šetriť na letnú dovolenku alebo nový mobil. Sporení si môžeš založiť až 50 a ku každému sa dá pridať iný motivačný obrázok. Chceš na tieto peniaze doslova zabudnúť a niekam ich skryť, aby si ich neminul? Appka ponúka aj takúto možnosť.

Perfektná funkcia s perfektným názvom je aj Syslenie. „V rámci neho šetríme tvoje peniaze za teba zaokrúhľovaním platieb nahor. Prípadne ti na Syslenie posielame prebytočné centy na účte. Na konci mesiaca tak zistíš, že máš pár desiatok eur k dobru,“ približuje Linda.

Eurá šetrí aj funkcia Peniaze s5, vďaka ktorej ti vybrané obchody posielajú percentá z platby späť na účet. Niekedy sú to centy, inokedy desiatky eur. Napríklad pri takom objednaní dovolenky cez Booking môžeš celkom slušne ušetriť.

Smajlíky sú bezpečnejšie ako čísla

Keďže ide o peniaze, zrejme aj teba zaujíma bezpečnosť tejto appky. Veď mobil sa môže rozbiť (sám), alebo ešte horšie, môžu nám ho ukradnúť. Ak by sa tak stalo, aplikáciu si môžeš odpárovať a spárovať s novým zariadením, prípadne úplne zablokovať cez bankovú infolinku. Zároveň, keďže sme v bankovom prostredí, spĺňa appka všetky bezpečnostné štandardy na maximum. V kombinácii so zabezpečením nášho telefónu, ako aj aplikácie samotnej či ďalších prvkov je to celkom slušné bezpečnostné kombo. Dokonca má 365.bank aj jeden bonus.

„Bezpečnosť prihlasovania sme dostali na novú úroveň naším PIE kódom. Personal Identification Emoji sú štyri emodži obrázky, ktoré slúžia na prihlasovanie do appky či potvrdzovanie transakcií. Kombináciu si vyberáš až z 34 obrázkov, a tak je PIE kód 133-krát bezpečnejší ako PIN,  pozostávajúci len z čísel od 0 do 9. Okrem toho je aj krajší a mnohým ľuďom sa ľahšie pamätá,“ dodáva s úsmevom.

Foto: Hashtag.sk

Hotovosť? Nie je problém

Nestáva sa to až tak často, ale niekedy skrátka človek potrebuje aj eurá na ruku a appka ich asi nevytlačí – čo potom? „Máme sieť spriaznených bankomatov a hotovosť si môžu naši klienti vybrať aj na každej pošte, oboje, samozrejme, zadarmo. Spolu ide o 1 700 miest. Bonusom je aj vertikálne orientovaná platobná karta, prvá na slovenskom trhu,“ vysvetľuje Linda.

Zdá sa, že tri-šesť-päťka myslí naozaj na všetko. V 365.café sa ochotný personál postará o tvoje pohodlie a okrem rôznych digitálnych interaktívnych vychytávok si môžeš vychutnať aj šálku výbornej kávy či dobroty od lokálnych výrobcov. A popritom môžeš zistiť viac o digitálnej novinke dneška – appke od 365.bank. My fandíme obom. Do kaviarne sa vrátime na koláčik alebo ochutnať novinku – kus-kus šalát, appka už má miesto v mobiloch viacerých redaktorov.

Objav všetky vychytávky appky od 365.bank

Tento článok sme pripravili v spolupráci s 365.bank

Advertoriál

Odporúčame