Čím viac fotiek pridáš, tým budeš šťastnejší: Ľudia bez sociálnych sietí nemôžu žiť, toto je dôkaz

Foto: unsplash.com

#Konečne sa aj nekonečné pridávanie fotografií na Instagram dočkalo pochvaly. Britská štúdia sa totiž venovala vplyvu zdieľania fotografií na sociálnych sieťach. A vraj nás to robí šťastnejšími.

Nový vedecký výskum zaoberajúci sa vplyvom pridávania fotografií na sociálne siete, si pod svoje krídla vzali britskí vedci Liz Brewster a Andrew M. Cox. Úlohu pokusných králikov zohrala skupina amatérskych fotografov vo veku 20 – 60 rokov, ktorí už pred výskumom aktívne využívali Instagram či Flickr.

Berieme to ako dôkaz toho, že už definitívne nemôžeme bez sociálnych sietí žiť.

Foto: Bruno Gomiero/Unsplash.com

Jeden deň, jeden záber

Každý z nich dostal veľmi jednoduchú úlohu – denne odfotiť jeden záber a zdieľať ho. Následne zdieľané fotky vedci sledovali a celý výskum ukončili prostredníctvom rozhovoru o bezprostredných pocitoch jednotlivých zúčastnených. A výsledok bol dosť pozitívny.

Vedci tak došli k záveru, že táto aktivita vyvolala rovnaký účinok ako je to v prípade pravidelného behu či cvičenia jogy. Členovia výskumnej skupiny si na rýchlo zvykli na takúto príjemnú aktivitu a dokonca sa na ňu tešili. Brewster a Cox sa zhodli na tom, že: „zdieľanie fotiek poskytuje priestor na každodennú interakciu.” Tiež dodali, že ak chce mať človek dobrú fotku, musí vnímať veci okolo seba.

Takže keď najbližšie budete chcieť niečo zdieľať, odfoťte niečo naozaj zaujímavé, ukážte svojim followerom a tešte sa z výsledku. Aby si sa netváril(a), ako toto dievča.

Foto: Pixabay.com
Zdroj: SAGE journals
Odporúčame