Bezpečnostná chyba ochromila celý slovenský Facebook: Satirická stránka Zomri na čas doslova zomrela

Zdroj: zomri.sk

#Asi sa nájde len málokto, kto by nikdy nepočul o satirickej facebookovej stránke Zomri. Humorné komentovanie politických a spoločenských udalostí v našej krajine sa u nich stalo každodennou záležitosťou, vďaka ktorej sa dnes môžu pochváliť takmer 230-tisíc lajkami. Dnes však zostala veľká časť Slovenska prekvapená a internetom začala kolovať informácia je Zomri takpovediac „zomrelo.“

Aby sme si uviedli veci na pravú mieru, na okamih to skutočne vyzeralo tak, že satirická stránka bola zrušená. Na svojom Instagrame a záložnej facebookovej stránke Zomri 2.0 však admini oznámili, že nejde o trvalý stav. Ako sa ukázalo, za všetko mohla bezpečnostná chyba samotného Facebooku.

Veď počkaj, keď bude štátny sviatok….

Uverejnil používateľ Zomri Piatok 10. januára 2020

Tá umožňovala komukoľvek zistiť, kto spravuje konkrétne stránky na Facebooku, a to aj v takom prípade, že si to samotní admini neželajú. Ako napríklad ľudia stojaci za stránkou Zomri. Došlo preto k dočasnému vypnutiu stránky, aby nemohlo dôjsť k prezradeniu ich identity. V tomto prípade išlo určite o rozumný krok. Najdôležitejšou informáciu však je, že Zomri už opäť funguje tak, ako má, takže admini si pokojne môžu naložiť segedín a my sa tešíme, s čím prídu najbližšie.

Zdroj: omediach.sk
Odporúčame