Admini Zomri sa nechali nachytať a naleteli hoaxu: Mysleli, že v Nitre ukradli sochu, pozri, ako si s tým poradili

#Stránka Zomri si často a dosť nevyberaným spôsobom robí srandu z ľudí, ktorí veria hoaxom, neoverujú si fakty a podobne. Aj v tom spočíva ich recept na úspech, keď ich na Facebooku sleduje viac ako 200-tisíc ľudí. Tentoraz však maskovaní admini stáli na opačnej strane barikády. Nachytaní boli oni. Treba však uznať, že si chybu neskôr priznali.

Celá situácia sa odohrala v utorok, keď zdieľali na svojom profile fotku z Nitry. Na nej to vyzerá tak, že sochu Pribinu niekto ukradol a zostal po nej len podstavec. Nakoniec sa však ukázalo, že išlo len o upravenú fotku a virálnu kampaň reštaurácie, ktorú v Nitre otvárajú. Zomri príspevok vymazali a nahradili ju ospravedlním a screenshotom komunikácie s človek, ktorý im poslal tip.

„Ráno prišla do inboxu informácia o krádeži sochy Pribinu. Na screene vidíte moju biednu snahu o potvrdenie krádeže. Keďže mi to dotyčný nevedel celkom vysvetliť, napísal som do textu, že je informácia neoverená.
Z komentov bolo o pár minút jasné, že ide o fotošop a fotka išla rýchlo preč,“ píšu na Zomri. 

Napriek tomu, že nejde o prúser rozsahu migrantov na Draždiaku sa chceme ospravedlniť všetkým, ktorí na to vďaka nám naleteli tiež. Je to dosť trápna situácia, keďže nás médiá označujú za bojovníkov proti dezinformáciám.
Tak ale sme ľudia, stane sa,“ dodávajú.

Pre Zomri tak išlo o celkom cennú priúčku a pre reštauráciu v Nitre solídny virál. Rešpekt pre Zomri patrí aspoň za to, že sa boli schopní ospravedlniť.

Na verejných diskusiách sa nás často pýtate, ako si overujeme informácie. Dnes sme to spravili nedostatočne a naleteli…

Uverejnil používateľ Zomri Utorok 8. októbra 2019

Odporúčame