Toto sú TOP spolupráce, na ktorých je Aless. Pamätáš si všetky?

Aless sa objavila na viacerých TOP spoluprácach. (Zdroj: Instagram/aless_capparelli)

Alessia Capparelli, alebo ak chcete Aless, patrí medzi slovenské raperky, ktoré si vydobyli svoje miesto na scéne. Hudbu cíti a miluje ju. Počas svojej kariéry bola súčasťou viacerých naozaj kvalitných spoluprác. Rozhodli sme sa, že sa spoločne pozrieme na tie najlepšie. Respektíve, na niektoré z tých najlepších, pretože veľmi dobre vieme, že v podobných záležitostiach do istej miery hrá svoju rolu subjektivita. 

S Egom majú iné hodnoty

Žiaden iný track, na ktorom sa objavuje Aless, nie je tak počúvaný ako spolupráca s Egom z roku 2015. Song „INÉ HODNOTY“, ktorý vznikol pod záštitou zoskupenia PODZEMGANG, má k dnešnému dňu na YouTube viac ako 3,9 milióna views. Výborná Egova produkcia, skvelá Alessina sloha a dokopy skladba, ktorú si ľudia radi pustia aj dnes. Nedá nám nespomenúť referenciu: „Chill ako Černobyl.“  Či už je to cez hranu, ale je to cool, to necháme na vás, každopádne, jedná sa o pamätnú vetičku. Aj keď sa v tomto prípade nejedná o klasický feat, vzhľadom na Egove mentorstvo a vplyv na Aless v určitej časti kariéry, sme sa rozhodli sem zaradiť aj tento track.

So Sharlottou je rovnako iná

Opäť rok 2015, tento raz spolupráca so Sharlottou. Česká hudobná diva, ktorá si nikdy nebrala servítku pred ústa sa s Aless objavila na songu „Stejně jiná“.  Na prvé počutie upútajú dve veci: fantastická produkcia, ktorej autorom je DOM a taktiež názov. „Stejně jiná“, respektíve „rovnako iná“ je naozaj pekný oxymoron, a teda protiklad, ktorý náročnejší fans dozaista ocenia. Energiou nabitý feat by ste mali poznať. Ak nie, poďte to napraviť.

S Delikom rešpektuje

Táto spolupráca z roku 2017 má v sebe nesmiernu výpovednú hodnotu. Ako Aless, tak aj Delik, idú poriadne do hĺbky a reflektujú svoje životné skúsenosti. Bolo to v období, kedy sa vo veľkej miere diskutovalo o situácii v skupine Moja Reč a vzťahu Delika so Supom. Koniec koncov, Alessia sa neskôr objavila na feate aj so Supom, ku ktorému sa dostaneme. Song má na YT viac ako milión views, k čomu rozhodne prispel aj fakt, že beat zaobstaral Grimaso. Ako tradične, nesklama ani v tomto prípade.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a album Nikto: Jeden zo zlomov jeho kariéry?

S Benom Cristovaom je slobodná

O niečo mladší song, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2021. Kombinácia s Benom Cristovaom v Alessinom prípade rozhodne funguje, i keď treba dodať, že Benny Cristo je interpret, ku ktorému je náročné sa nezladiť. V tomto konkrétnom songu sa obaja hudobníci dopĺňajú, pričom, nevieme, ako na vás, ale na nás „SLOBODNÁ“ vyžaruje naozaj silnú emóciu. Samozrejme, toto tvrdenie má svoj subjektívny základ, ale inak sa to v momentoch hodnotiť ani nedá, alebo?

So Supom o tom, čo znamenáš

Pôvodne sme sem chceli dať ešte Alessine spolupráce so Supom a Separom, ale ako veľmi dobre vieme, track so Separom „Za cenu fejmu“ po konflikte člena DMS s Rytmusom, do ktorého bola zatiahnutá aj Aless, akoby zmizol z povrchu zemského. Nuž, o tom možno podrobnejšie niekedy inokedy. Feat so Supom je obdobne hlboký, ako ten s Delikom (náhoda?), pričom, keď sa poriadne započúvate do konkrétnych riadkov, môžete v ňom nájsť naozaj zaujímavé referencie.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame