Kali a album Nikto: Jeden zo zlomov jeho kariéry?

Kali má na svojom konte veľké množstvo songov a albumov, ktoré definujú jeho kariéru. Avšak, predsa len niektoré jeho hudobné počiny majú na jeho tvorbu väčší vplyv ako iné. Jedným z nich je dozaista album Nikto, ktorý sa dostal na svetlo sveta počas roka 2015. 

Kali a jeden z jeho zlomov

Všetci veľmi dobre vieme, že keď Kali s rapom začínal a snažil sa preraziť, boli v jeho repertoáre striktnejšie a tvrdšie rapy. Časom dozrieval, získaval skúsenosti a hlavne žil život. To znamená, že sa obmieňal aj obsah jeho songov.

Objavila sa tam motivácia, odhodlanie, sklamanie či poučenie. Nechýbali ani parties, koncerty a užívanie si existencie. Dnes o Kalim môžeme písať ako o interpretovi, ktorého rap je oddychovka, veľký dôraz kladie na rodinu. Vie stále poriadne „udrieť“, ale na jeho trackoch cítiť uvoľnenie a aj to, že má toho za sebou až-až, a s nikým sa nemusí predbiehať.

Kde ale nastali jednotlivé zlomy Kaliho tvorby? Je to samozrejme náročné určiť presne na jeden daný moment. Ale rozhodne za jeden z definičných hudobných projektov môžeme u tohto rappera brať album Nikto, ktorý vyšiel v roku 2015 a obsahuje 22 skladieb.

Kali na ňom dáva jasne najavo, že mu nikto nebude hovoriť, ako má žiť, čo má robiť a čo by robiť nemal. Je sebavedomý, je vyrovnaný sám so sebou a smeruje k vrcholu svojich síl. Niečo si odžil, veľa má pred sebou a cíti, že smer, ktorým ide, je ten správny.

Skutočne, ak si vypočujete jednotlivé songy z tohto projektu, uvedomíte si, že to ešte nie je Kali z roku 2022, ale ani už Kaliho verzia, ktorú sme mohli sledovať napríklad v roku 2012. Nehovoriac o tom, že Nikto patrí medzi TOP albumy, ktoré tento slovenský rapper do dnešného dňa vytvoril.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus vydal nadupanú novinku a pripravuje album (VIDEO)

Do popredia dávame hlavne songy ako „N!kto“, „Vác to už nejde“, „Mýlia sa“ či „Jackpot“. Celkovo, toto CD je jedna veľká kvalita s obrovskou výpovednou hodnotou. Ak si ho teraz vypočujete premiérovo alebo po dlhšej dobe, určite neurobíte chybu.

Toto vás bude zaujímať taktiež: Strapo je konečne späť a je späť vo veľkom štýle. Pozrite si jeho nový track „3:59″, na ktorom hosťuje Separ. Obaja idú poriadne do hĺbky. Viac sa dozviete na tomto odkaze

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Kali

Odporúčame