TOP 5 filmov s 50 Centom: Videl si ich všetky?

50 Cent

50 Cent (Zdroj: https://www.instagram.com/50cent/)

#Niekedy úspešní hudobníci prechádzajú do filmového priemyslu, aby sa ešte viac presadili nielen vo svete zábavy, ale postupne si tvorili aj svoju značku. Curtis James Jackson III, známy ako 50 Cent, je príkladom toho, ako môže úspešný raper pretaviť svoje hudobné úspechy na filmové plátno. Nielenže sa stal hudobnou ikonou a je jeden z najúspešnejších raperov všektých čias, ale tiež si vybudoval rešpektovanú kariéru vo filmovom priemysle. Zo začiatku to bol iba herec, no neskôr sa stal producentom a sem-tam aj rešisérom. Preto som vybral TOP 5 filmov, v ktorých 50 Cent ukázal svoj herecký talent.

1. Get Rich or Die Tryin‘ (2005)

Tento film, ktorý nesie rovnaký názov ako debutové album 50 Centa, je inšpirovaný skutočným životným príbehom Fiftyho. Film sleduje cestu mladého muža z náročného prostredia, ktorý sa snaží vymaniť z kruhu násilia a chudoby a stať sa úspešným rapovým umelcom. Podľa 50 Centa bol tento film pre neho veľmi osobný a emocionálne náročný, pretože prežíval opätovne niektoré z najťažších momentov svojho života (úmrtie svojej matky, zásah 9 guľkami do tela, zrada od kamarátov atď.).

2. Home of the Brave (2006)

V tomto vojnovom drame 50 Cent predstavuje vojaka, ktorý sa snaží prispôsobiť sa životu po návrate z Iraku. Pre túto úlohu musel 50 Cent absolvovať intenzívne vojenské výcviky, čo mu pomohlo lepšie pochopiť a preniesť na plátno skutočné ťažkosti vojnových veteránov.

3. Righteous Kill (2008)

Vo filme Righteous Kill 50 Cent hraje vedľa filmových ikon ako sú Robert De Niro a Al Pacino. Podľa 50 Centa, práca s takými renomovanými hercami bola pre neho významnou lekciou v herectve a inšpirovala ho, aby sa ešte viac zlepšil vo svojej novej kariére.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Puerto už nechce byť ticho: Má dosť ohovárania poza chrbát, prvú ranu schytal Čis T

4. Southpaw (2015)

Southpaw je film o boxe, kde si 50 Cent zahral promotéra, ktorý podporuje hlavnú postavu hranú Jakeom Gyllenhaalom. Film je plný akcie a emocionálnych momentov, ktoré ukazujú tvrdú realitu boxu. 50 Cent bol nadšený z možnosti pracovať s režisérom Antoineom Fuquom a Gyllenhaalom, ktorých veľmi obdivuje. Zaujímavosťou z natáčania je, že 50 Cent a Jake Gyllenhaal strávili veľa času v boxerskom ringu spolu, kde 50 Cent podával Gyllenhaalovi rady založené na svojich skúsenostiach s tréningom a kondičkou.

V oficiálnom soundtracku k filmu nájdete skladby od Eminema, ale aj 50 Centa.

,,Who is this guy?“, žartuje Eminem pri rozhovore pre film Southpaw.

5. Den of Thieves (2018)

V akčnom krimi filme Den of Thieves, 50 Cent si zahral jedného z členov gangu zloduchov plánujúcich veľký lup. Jeho postava je inteligentná a ostražitá, čo odráža jeho vlastné skúsenosti v náročnom svete rapu. Tento film ukazuje, že 50 Cent je schopný preniesť svoju drsnú a nekompromisnú osobnosť z hudobnej scény na filmové plátno.

50 Cent sa stal viac ako len rapovou ikonou – je to umeliec, ktorý dokázal pretaviť svoje skúsenosti a talent do rôznych foriem umenia. Od hudby až po film, 50 Cent sa vždy snaží prekročiť svoje hranice a neustále hľadá nové spôsoby, ako sa vyjadriť a inšpirovať ďalšie generácie.

 

Jeho filmová kariéra je významným doplnením jeho hudobných úspechov a ukazuje, že rapová kultúra má hlboký vplyv nielen na hudbu, ale aj na film a televíziu. Tieto filmy sú dôkazom 50 Centovej schopnosti preniesť svoju osobnú cestu a skúsenosti na filmové plátno a priniesť svoju jedinečnú perspektívu do sveta filmu.

Na záver, 50 Cent ukázal, že úspech môže prísť v rôznych formách a že talent a odhodlanie môžu otvoriť dvere do nových svetov a príležitostí. Bez ohľadu na to, čo bude nasledovať, môžeme byť istí, že 50 Cent bude pokračovať v tom, aby formoval a ovplyvňoval rapovú kultúru a popkultúru ešte mnoho rokov. Jeho filmy a hlavne seriály (napríklad Power, kde hrá postavu Kanan), ktoré tvorí ako producent, sú dôkazom jeho nekonečného talentu a schopnosti presadiť sa v rôznych prostrediach.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Má sa Eminem ešte kam posunúť? Alebo je technicky rap už na svojom vrchole?
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame