Kedy sa dočkáme Strapovho albumu? Pripomeň si jeho aktuálne posledný

Strapo

Kedy Strapo vydá nový album? (Zdroj: Instagram.com/bitman_official)

#Tento rok je na rap poriadne bohatý, pričom za zmienku stojí, že sme sa dočkali albumov od priakticky väčšiny najzásadnejších domácich rapových mien. Ešte však stále pred nami je posledný mesiac, pričom jedným z najočakávanejších albumov je určite aj ten, ktorý už dlhšie plánuje vydať Strapo. Ťažko povedať, kedy tento projekt dorazí, ale my sme sa zatiaľ rozhodli aspoň obzrieť za jeho zatiaľ posledným albumom.

Strapo a Poschodie13.

Doposiaľ posledný Strapov album nesie názov Poschod13., a teda, trináste poschodie. Jedná sa o CD, ktoré uzrelo svetlo sveta v roku 2018. Strapo si vždy razil vlastnú cestu, pričom iné to nebolo ani na Poschod13. Album obsahuje 16 skladieb s celkovou minutážou 59 minút a 32 sekúnd. V súčasnosti sme svedkami kratších projektov s menším počtom trackov, no pevne veríme, že v Strapovom prípade nastane výnimka aj na jeho chystanom CD.

Momentálne čakáme na Strapov album, ktorý by mal dať po piatich rokoch o sebe výrazne vedieť hudobným spôsobom. Bude sa jednať o jeho štvrtý sólový projekt, pričom s každým doterajším sa posúval dopredu. Ako ľudsky, tak lyricky, rovnako tak hudobne. Strapo je človek, ktorý do svojej hudby vo veľkej miere premieta, čo zažíva, a teda, čím je zrelší a starší, tým sa menia aj témy, ktorým sa venuje. A keď sa zamierate na jeho frázovanie, je jedna báseň. Skutočne, tento chalan sa hrá so slovenčinou ako málokto.

Uvedomelý a spoločenský rap

U Strapa sme si zvykli, že sa venuje nielen tomu, čo žije, ale aj spoločenským témam, ktoré žijeme všetci. Nemá problém skritizovať kohokoľvek, aj svojich kolegov. Chváli, čo je dobré a poukazuje na to, čo treba zlepšiť. Kritické myslenie mu nikdy nechýbalo a ani nechýba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Momo bude vydávať nový album STREET HAMLET: Na spoluprácach bude mať Kaliho!

V jeho tvorbe je veľké množstvo referencií, a teda, keď počúvate pozorne, zistíte, že sa uňho v skladbách nachádza naozaj poriadne veľa informácií. Tie sú neraz skryté.Strapov doposiaľ posledný album bol výborný. Dodnes funguje ako celok, nájdete na ňom skladby, ktoré majú v sebe pozitívnejší aj negatívnejší vibe. Strapo ide do poriadnej hĺbky, pričom po viacerých songoch ostanete sedieť a zamýšľať sa nad tým, o čom rapoval.

Nájdeš tam bangre ako „Nobóže“ či „Poschod13″, nesmierne hlboké skladby ako „Zlý“ či „Bol Som Tam“, ale aj spolupráce, aké už nikdy nevzniknú – tu hovoríme samozrejme o songu „Taksi pekný“, kde Strapa dopĺňajú Separ a Moloch.

Ak máš tento album napočúvaný, neurobíš chybu, ak si ho dnes pripomeniete. Ak náhodou o Poschod13. nemáte prehľad, zmeň to. Strapove nové CD sa totiž blíži a priestor obzerať sa do minulosti už nebude.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame