#7: Vieme, ako dostať mladých za kultúrou aj kto zo Slovákov má Oscara

pixabay.com

#Každý týždeň vám prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok, pozrieme sa teda na to, čo pre vás naša redakcia pripravila a čo ste možno v posledných dňoch zmeškali.

Hral v Paneláku, skúšal šťastie za hranicami, dnes šéfuje divadlu v Nitre. Ako môžu divadlá konkurovať kinám a internetu? A čo robia preto, aby prilákali  mladých divákov? Aj o tom porozprával Martin Kusenda s našou redaktorkou Kikou v tohtotýždňovom rozhovore.

Uplynulý týždeň žil filmový svet odovzdávaním prestížnych Oscarov. Keďže podľa reakcií nešlo o žiaden mimoriadny ročník, pripomeňme si rok, keď (Česko)Slovensko získalo túto cennú sošku za film Obchod na korze. Tá sa však stratila je tak trocha opradená záhadnom.

V období, keď tento film dostal Oscara, sa začal rodiť aj takzvaný Klub 27. Ide o neslávne zoskupenie hudobných hviezd, ktoré bohužiaľ tento svet opustili v mladom veku 27 rokov. Nájdete v ňom Jimiho Hendrixa, ale aj Kurta Cobaina a Amy Winehouse.

Keď už sa tento týždeň trocha moceme v histórii, v druhej časti nášho seriálu o najzaujímavejšej slovenskej architektúre predstavujeme legendárne meno – Dušana Jurkoviča. Ten je napríklad autorom Mohyly M. R. Štefánika, ale aj mnohých ďalších pútavých stavieb.

Aby sme sa vrátili do súčasnosti, Matej priniesol z poľských Katowíc reportáž z e-športového turnaja, na ktorom sa hralo o milióny. Z dnešnej doby je aj tohtotýždňový kvíz, ktorý skúma, či poznáte osobnosti slovenského rapu.  Netreba zabúdať ani na pravidelnú názorovú rubriku. Mirec sa zamyslel, že po konci Prieskumníka na Facebooku mu vlastne táto služba aj trocha chýba.

Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne sa vidíme opäť o týždeň!

Odporúčame