3 skvelé recepty s pivom: Pripravte si parádnu pizzu, pečené kura aj čokoládový koláč

pixabay.com

#Pivo nemusí byť len pokladom v pohári alebo fľaške. Veľmi dobre sa s ním dá aj variť a jeho použitie je naozaj rôznorodé. Pri varení s pivom platí jedno najzákladnejšie pravidlo: varte iba s tým, ktoré by ste za normálnych okolností aj vypili. Ak vám totiž nechutí, je dosť pravdepodobné, že vám nezachutí ani v jedle. Pivo pridáva do jedál výbornú zemitú chuť, super je v polievkach, omáčkach, rizote. My sme však pre vás vybrali tri recepty, ktoré môžu vyzerať na prvý pohľad trochu zvláštne.

pexels.com

Pivová pizza

Výroba cesta na pizzu s pivom je úplne jednoduchá, nevyžaduje ani veľa ingrediencií a iba troška trpezlivosti. Na najlepšie pivové cesto potrebujete okrem pivka múku, soľ, trošku olivového oleja a štipku droždia. Pivo úplne nahradí vodu, takže rozmieste cesto tak, aby malo ideálnu konzistenciu, bolo elastické, príliš sa nelepilo a dalo sa dobre rozvaľkať. Po zamiesení je ideálne nechať cesto troška odležať, pivo a droždie spolu začnú pracovať a masa zväčší svoj objem. No a zvyšok pizze je už na vás. Pivo dodá inokedy mdlému cestu výbornú, no nie príliš výraznú chuť, takže sa nebude biť s chuťou oblohy.

flickr.com

Kura nastoknuté na pive

Ak si chcete upiecť kura, ktoré je zvnútra pekne šťavnaté a navonok chrumkavé, je to ideálny spôsob. Vezmite si plechovku piva (dobre ju poumývajte, ak máte obavy, môžete ju zabaliť do alobalu), tretinu piva vylejte do pekáča, dve tretiny zostanú dnu v plechovke. Následne kura nastoknite na plechovku tak, aby „stálo“ a postavte ho do pekáča. K rozliatemu pivu môžete doliať troška vody no a samozrejme nezabudnite kura nasoliť a nakoreniť. Pečieme asi hodinu a pol pri 180 stupňoch.

pixabay.com

Koláč s pivom

Veľmi jednoduchý recept na super koláč. Siahnite po tmavom pive, polku prilejte do mixu masla (250 g) a rozpustenej čokolády (cca jedna tablička), dobre premiešajte. Do masy pridajte 250 g polohrubej múky, troška cukru (podľa chuti) a dve vajcia. Všetko premiešajte a dajte piecť asi na 30 minút pri 180 stupňoch. Vrch môžete ozdobiť hustou šľahačkou a posypať kakaom, záleží však čisto na vás. Hlavne, nezabudnite druhú polovicu piva dopiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií