Žena bola pochovaná zaživa: „Mŕtva“ sa prebrala v rakve na vlastnom pohrebe

To, že žena nebola počas svojho pohrebu mŕtva, sa zistilo v momente, keď sa prebrala (Zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk)

#Byť pochovaný zaživa je pre mnohých nočnou morou. Predstava, že sa ocitneš pod zemou v temnom, stiesnenom priestore, kde pomaly ale isto dochádza kyslík je nepochybne desivá. Hoci o niečo menej, ale stále desivé by však bolo aj to, keby si bol na pohrebe a nebožtík by zrazu precitol k životu. Ako informuje Ladbible, práve niečo také zažili aj príbuzní sedemdesiatšesťročnej ženy z Ekvádoru. Tá bola vyhlásená za mŕtvu, no po niekoľkých hodinách v rakve sa začala hýbať.

Nie vždy je „mŕtvy“ skutočne mŕtvy

Možno si už počul hororové príbehy o mŕtvych, ktorí sa mŕtvymi stali až po tom, čo boli pochovaní. Neskôr ich našli s vylámanými nechtami, ktorými sa zúfalo snažili dostať na slobodu. Kedysi, keď lekárska veda ešte nebola taká rozvinutá, neboli takéto incidenty až tak ojedinelé.

V istom období sa do rakiev dokonca dával špagát prepojený so zvončekom pri hrobe, vďaka ktorému mohol dať zaživa pochovaný nešťastník o sebe vedieť. Dnes by si ale zvončeky na cintorínoch hľadal len márne, takže Bella Montoya z Ekvádoru mala obrovské šťastie, že sa prebrala pred tým, než sa ocitla pod zemou.

Sedemdesiatšesťročná Bella Montoya „zomrela“ minulý týždeň a lekár v miestnej nemocnici určil ako príčinu smrti zástavu srdca. Jej príbuzní krátko na to zorganizovali pohreb. Žena bola v rakve prevezená do domu smútku, kde sa uskutočnila aj smútočná omša. Po nej nasledovala príprava tela na samotné pochovávanie.

Šok pre príbuzných

Keď však najbližší príbuzní začali ženu prezliekať, čakal ich šok. Bella totiž začala javiť známky života.

„Mama začala hýbať ľavou rukou, otvorila oči a ústa. Snažila sa dýchať,“ povedal jej syn Gilbert Balberán.

Jeden zo smútiacich zachytil na video, ako sa žena pokúšala nadýchnuť, zatiaľ čo sa okolo nej zhromaždili ľudia. Niekto z nich pohotovo zavolal záchranku, ktorá Bellu previezla do nemocnice. Údajne presne do tej istej, kde ju len krátko pred tým vyhlásili za mŕtvu.

„Lekár, ktorý mi na obed oznámil, že moja mama je mŕtva, v nemocnici nebol. Všimol si ma nejaký iný, ktorý jej dal kyslík, intuboval ju a previezol na izbu, kde je teraz na pozorovaní,“ uviedol Gilbert, ktorý si podľa vlastných slov pomaly uvedomuje, čo sa vlastne stalo a želá si len to, aby sa zdravie jeho matky zlepšilo.

„Modlím sa, aby sa mamino zdravie zlepšilo. Chcem, aby bola živá a po mojom boku,“ povedal.
Gilbert plánuje podať na nemocnicu sťažnosť a prípad Belly Montoya plánuje prešetriť aj ekvádorské ministerstvo zdravotníctva. Podľa oficiálneho vyhlásenia ministerstva ženu ošetrujúci lekár vyhlásil za mŕtvu po tom, čo po zástave srdca nereagovala na pokusy o oživovanie.

Sleduj nás na TikToku

 

Zdroj: hashtag.sk, Ladbible
Odporúčame