#Máš prievan v peňaženke a šetríš, kde sa dá? Tak zabudni na fastfood a priprav si zdravú porciu čerstvých vitamínov. Stačí ti na to pár euríčok a niekoľko základných surovín! Vyskúšaj recept foodblogerky Veroniky Čopíkovej, alias Lenivej kuchárky. Môžeš si ho dopriať aj v prípade, že netoleruješ laktózu.
Hrášková polievka s mätou podľa Lenivej kuchárky
(bez laktózy)
Ingrediencie na 4 – 6 porcií:
- 2 PL panenského olivového oleja K-Bio
- 1 cibuľa
- 3 strúčiky cesnaku
- 400 g zemiakov
- 300 g čerstvého hrášku
- 20 – 25 lístkov čerstvej mäty
- 150 g bieleho delaktózovaného jogurtu K-free
- zeleninový bujón v bio kvalite
- soľ a čierne korenie
Postup:
1. V polievkovom hrnci zohrej olivový olej. Pridaj nadrobno nasekanú cibuľu a prelisované strúčiky a opraž ich dosklovita. Vsyp na kocky nakrájané zemiaky, zalej ich litrom horúcej vody a var približne 15 minút. Potom pridaj hrášok, zeleninový bujón, trochu soli a čierneho korenia a nechaj variť ďalších 15 minút.
2. Polievku odstav a vhoď do nej lístky čerstvej mäty. Nechaj chvíľku postáť, potom ju rozmixuj tyčovým mixérom na krémovú konzistenciu. Na záver dochuť podľa vlastnej chuti. Polievku môžeš podávať teplú alebo studenú, ozdobenú lístkami čerstvej mäty a trochou bieleho delaktózovaného jogurtu.
Náš tip: Všetko potrebné (nielen na hráškovú polievku od Veroniky), ako aj široký sortiment čerstvých produktov bez gluténu a laktózy nájdeš pod značkou K-free pod jednou strechou v Kauflande.
Radí Veronika: Takto uvaríš zdravo za pár drobných
- Nakupuj sezónne. V sezóne nájdeš čerstvé potraviny za lepšiu cenu. A vtedy aj najlepšie chutia.
- V závere sezóny nakúp viac ovocia a zeleniny a časť daj zamraziť. V zime akoby si našiel.
- Plánuj si jedálniček a nákupy vopred. Vďaka plánovaniu nakúpiš len to, čo naozaj potrebuješ.
- Využi balkón či okennú parapetu naplno. Na trhu i v Kauflande nájdeš čerstvé bylinky v kvetináčoch, ktoré ti pri správnej starostlivosti vydržia takmer celé leto.
- Skladuj potraviny správne. V chladničke podľa teplotných zón – hore ulož vajcia, maslo a syry, pokračuj mliečnymi výrobkami, na spodné poličky daj potraviny, ktoré sa kazia rýchlejšie, najmä uvarené jedlo, a do dolných priehradiek ovocie a zeleninu.
Zdieľať na
Zdieľaní