YT VÝBER: 10 najsledovanejších trackov, kde je Majself. Aké je číslo jeden?

Rapper Majself možno nie je taký populárny ako Rytmus, Ego, Separ, Pil C či Kali, ale rozhodne ho môžeme radiť do špičky slovenskej rap game. Potvrdil to už niekoľkokrát a niekoľko z jeho skladieb sa stalo skutočne obľúbenými medzi viacerými vekovými kategóriami, čo je vždy vítané plus. My sme sa v našej pravidelne rubrike, kde rozoberáme najsledovanejšie skladby jednotlivých interpretov či skupín, zamerali na desiatku piesní, kde sa Majself objavil a k dnešnému dňu si ich pustilo najviac ľudí. 

Áno, ak rozmýšľate nad tým, ktoré by to mohli byť, určite vám na um prišiel hit Talizman, kde Majself spolupracuje s českým rapperom Benom Cristovaom. Nebudeme vás naťahovať, tento song sa skutočne v zozname nachádza. Ale aj ďalšie, z ktorých ste niektoré mohli počuť dokonca aj v rádiu. Majself je aktívny, naberá na kvalite, naberá na popularite a ako nedávno uviedol na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, ani on sa už nevie dočkať, kedy bude môcť byť späť na pódiu a baviť svojich priaznivcov. Verme, že tento moment nastane čoskoro a my sa poďme pozrieť na list, ktorý vás, pevne dúfame, zaujme.

Spomínaný Talizman je vôbec najsledovanejšou skladbou, ktorá sa objavuje na YouTube a je na nej Majself. Duet s Benom Cristovaom je banger nielen pre zaľúbencov, ktorý obsahuje skvelú hudbu, výborný videoklip a kvalitný rap. Nečudo, že k dnešnému dňu má na YT viac ako 5,6 milióna zhliadnutí a toto číslo rastie aj v roku 2021. Dodajme, že na beate sa objavil Grizzly, ktorý odviedol prvotriednu prácu a track sa objavil na Majselfovom albume Trip, ktorý medzi priaznivcami slávil veľký úspech.

Približne dva roky dozadu vyšla skladba MÁM TO RÁD, ktorá je Majselfovou dvojkou na YouTube. Produkčne ju zmákol Hoodini, má bez mála päť miliónov pozretí a ak vás zaujala, nájdete ju na albume Romeo a Julia. O plug sound sa postarali Blessed beats a keď si pozriete klip k tejto skladbe, zaručujeme vám, že budete poriadne rozcítení. Mám to rád má veľmi zaujímavý spád a myslíme si, že keď si tento track pustíte, tak je veľká pravdepodobnosť, že si ho dáte ešte minimálne raz. A počuli ste to už Majselfa rapovať naživo? To je niečo, čo chcete zažiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separ tancuje na ulici v Brooklyne. Teasuje nový singel (VIDEO)

Kombinácia, ktorú by si možno nečakal, ale o to hodnotnejšia je. Skladba Džungľa, ktorá pojednáva o dianí v slovenskej politike a množstve ďalších vecí, je nesmierne sledovaná dodnes a my sa nečudujeme. Stretávajú sa na nej Kali, Majself a Strapo, o hudbu sa v tomto prípade postaral Peter Pann a v zaujímavom videoklipe, ktorý má v sebe silnú emóciu sa objavuje aj známy slovenský herec Igonda. Počet zhliadnutí? Aktuálne niečo málo nad štyri milióny. Je to téma, ktorá bude pravdepodobne v našich končinách prítomná ešte dlho, ak nie navždy.

Cca štyri roky dozadu, kombinácia Kaliho s Majselfom, produkcia Infinit a track ČO S NIMI. Opäť výborná myšlienka, opäť spolupráca, ktorá sa osvedčila, a ktorá baví a nechýba ani videoklip, ktorý ocenia aj tí viac nároční sledovatelia. Ak ste niekedy boli na podujatí, kde sa objavili Kali s Majselfom naraz, tak potvrdíte, že títo dvaja si naozaj rozumejú a na pódiu je to cítiť. Táto skladba je toho dobrým dôkazom.

Tri a pol milióna zhliadnutí a feat, ktorý funguje. Majself v kombinácii so speváčkou Dominikou Mirgovou vytvorili track STOPY, kde sa rap stretáva so spevom a ukazuje sa, že pop a hip hop idú k sebe, i keď s tým niekto nemusí súhlasiť. O mix a master sa postarali Andrej Gbod Škrovina a Samuel Kovacs. Upozorňujeme, že ak si tento song pustíte, donúti vás zamyslieť sa nad určitými témami. Ale to rozhodne nemusí byť na škodu. Práve naopak.

Písal sa 22.marec pred šiestimi rokmi, keď táto skladba uzrela svetlo sveta. Budeme úprimní, jej fanúšikmi sú predovšetkým ľudia, ktorí majú aktuálne otvorené srdce, pretože hlavnou témou je práve láska. Majself potvrdzuje v tracku Magnet, že túto problematiku má zvládnutú viac ako výborné a dokáže sa na ňu pozrieť hneď z niekoľkých pohľadov, čo je samo o sebe veľmi cenné. Keby to nevedel, jeho tvorba by nebola taká populárna ako skutočne je. A pozretia? Viac ako 2,9 milióna.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Central Cee: Ako sa z neho cez COVID stala superstar

Schody do neba, kde sa stretáva Majself s Kalim lákajú dodnes, i keď vyšli v lete 2016. Track počulo viac ako 2,5 milióna ľudí a tento track má naozaj silnú myšlienku a odkaz, ktorý chytí nejedného z vás za srdce. Obaja, či už Kali alebo Majself, sa vedia pomocou svojich textov dostať ľuďom pod kožu. Tento song je toho dôkazom, nesie v sebe posolstvo.

Skladba Romeo a Julia z rovnomenného albumu vyšla v máji 2019 a má viac ako dva milióny vzhliadnutí. Je o láske, je o najvyššom cite, aký človek dokáže prejaviť. Je o tom, že partnerský vzťah má zmysel. Samozrejme, oceniť ju môžu aj tí z vás, ktorí sú práve single. Nemusíte sa obávať, na každého čaká na tejto planéte nejaká spriaznená duša. Teda, ktovie, ale je lepšie, keď si to budeme hovoriť, no nie? Každopádne, Romeo a Julia je track, ktorý je prepracovaný po všetkých stránkach.

Toto je väčší banger ako by ste možno čakali. Skladba, ktorá by sa hodila aj do našej rubriky Reminder, videlo ju viac ako 1,9 milióna ľudí a stretáva sa na nej skupina rapperov, ktorí dokopy dávajú song s názvom POMOC! Konkrétne sa jedná o Majselfa, Separa, Plexa, Kaliho a Dameho. Skutočne, je možné, že o tejto spolupráci ste dodnes nepočuli, ak to tak náhodou je, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Produkciu zabezpečil Mugis a skreče DJ Mikroman, pričom song nájdete na Plexovom CD s názvom Nočné mory. Skladba sa dostala na video platformu YouTube vo februári 2017.

Len o pár tisíc pozretí menej ako POMOC! má Duch, ktorý na YouTube dorazil v marci 2018 a objavuje sa na Majselfovom albume TRIP. Neprekvapí, že aj tu sa jedná o romantiku a rap, ale musíme povedať, že spolupráca Majselfa s Adissom je možno nedocenená. Áno, to je to správne slovo, pretože tento track by si zaslúžil dozaista väčšiu pozornosť. Produkčne sa oň postaral Grizzly, ktorý s Majselfom pracuje dlhodobo a tejto dvojici to funguje. O mix a master sa postarali Marek Šurin a Soundshine.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je toto jeden z najlepších storytellingov od Gleba? (VIDEO)

Majself je už niekoľko rokov medzi najpočúvanejšími slovenskými rapermi a ak ho pravidelne sledujete, tak viete, že aktívni chce byť aj v tomto kalendárnom roku, kedy sa mu darí tvoriť pomerne pravidelne. Aj keď mu niekto vyčíta, že väčšina jeho skladieb sa točí okolo lásky a romantiky, ako spomíname vyššie, vie sa na túto problematiku a stránky, ktoré so sebou prináša, pozrieť z viacerých uhlov, preto naozaj nenudí. A neočakávame, že by mal v dohľadnej dobe nudiť začať.

Foto: Majself, Majself profil na Instagrame 

Odporúčame