Central Cee: Ako sa z neho cez COVID stala superstar

Viete, kto sa civilným menom volá Oakley Neil H T Caesar-Su? Dobre, to by sme nevedeli ani my. Ale myslíme si, že prinajmenšom tušíte, kto je Central Cee. Narodil sa v londýnskej časti Shepherd’s Bush, má 24 rokov a po tom, čo si podmanil britský rap, si pomaly, ale isto podmaňuje aj ten svetový. 

Central Cee letí ako kométa

Pandémia koronavírusu, ktorá v Európe naplno prepukla na jar 2020, ovplyvnila životy všetkých ľudí na svete. Každý z nás sa k obmedzeniam postavil svojím spôsobom. Central Cee sa doslova rozhodol, že čas, ktorý mu nečakane vznikol, využije na to, aby naplno prerazil. Dovtedy samozrejme robil hudbu, mal svojich fans, ale rozhodne sa o ňom nedalo hovoriť ako o svetovej hviezde.

Kľúčovými songmi sa v jeho prípade stali „Day in the Life“ a „Loading.“ Prvý menovaný song má na YouTube v tejto chvíli viac ako 62 miliónov views. Druhý pre zmenu 116 miliónov vzhliadnutí. To sú famózne štatistiky. Šikovné videoklipy, cool vibe, britská angličtina a texty, v ktorých sa rozhodne dá nájsť. Tak by sa v skratke dali opísať dôvody, prečo sa Central dostal do povedomia. Za zmienku stoja aj tracky ako „Obsessed With You“, „6 for 6″ či napríklad „West Connect“, kde sa spojil s Lucianom. Všetko sú to skladby, ktoré sa vám dostanú pod kožu.

Megahit „Doja“

Všetky vyššie spomenuté skutočnosti prispeli k tomu, že Central Cee si vybudoval miesto v britskom rape, ktorý predovšetkým v uplynulých rokoch napreduje markantným spôsobom. UK drill či UK hip-hop celkovo zažíva doslova zlatý vek a malo by byť ešte lepšie. Koniec koncov, tomu sa niekedy povenujeme podrobnejšie.

Každopádne, Cee, po tom, čo ho spoznali masy ľudí, vydal v júli 2022 song „Doja“. Ak sa vám zdá, že názov je inšpirovaný hudobníčkou, ktorá sa volá Doja Cat, tak sa vám zdá správne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sergei Barracuda si v novom songu získa tvoje srdce (VIDEO)

Track, ktorý má za pár mesiacov viac ako 57 miliónov views na YouTube. Skladba, ktorá sa stala kultom, ktorá je virálna a objavuje sa pravidelne aj v krátkych videách na Instagrame, Facebooku či TikToku. Keď o 10 alebo 20 rokov budeme hodnotiť kariéru Central Cee-ho, rozhodne budeme hovoriť o tomto tracku ako o songu, ktorý v istom ohľade definoval jeho kariéru.

Žijeme vo svete, kde, keď sa niečo výrazne podarí alebo nepodarí, veľmi rýchlo sa to vie dostať ku každému na planéte. A vie to aj Central Cee. Niekto by mohol povedať, že využil pandémiu vo svoj prospech. Vlastne, ono je to pravda a zaslúži si za to veľký rešpekt, pretože čas, kedy sme nemohli ani poriadne chodiť von, investoval do toho, aby si vybudoval meno a neposlednom rade úspešný biznis.

Nepochybujeme o tom, že o tomto mene sa budeme v najbližších mesiacoch baviť pravidelnejšie. Na záver, Central Cee-mu sa patrí poďakovať, že používa svoje umelecké meno a nie svoje civilné, vyššie spomenuté, Oakley Neil H T Caesar-Su.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram.com/Central Cee

Odporúčame