Saul v novinke „Ringere“: Toto je SK new school plný pocitov (NOVINKA)

Saul vie, ako zaujať. (Zdroj: YouTube/WELOVEVERYSIMPLE)

# Slovenský spevák Saul má jednu veľkú výhodu. Jeho hlas dokážete rozoznať doslova na míle. Osobitý prejav a dôraz na každé jedno slovo. Ktovie, možno aj to je jeden z dôvodov, prečo sa teší takej obľube. Svoju kvalitu potvrdzuje v čerstvej novinke „Ringere“, ktorá pochádza z jeho pripravovaného albumu.

Saul a nová škola 

Rozhodne s nami bude väčšina z vás súhlasiť, keď napíšeme, že Saul patrí do slovenského new schoolu. A v tomto prípade je viacmenej jedno, že newschool evidujeme najmä pri rape. Saul nje viac spevák, než raper, ale aj do toho spevu prenáša rapové prvky, pričom zároveň každou ďalšou skladbou prináša nový sound. Interpret, ktorý si v minulosti urobil meno v rámci zoskupenia Khans, takto potvrdzuje, že jeho kariéra pokračuje správnym smerom. V čerstvej skladbe „Ringere“ idú do popredia všetky jeho silné črty. A ten videoklip je niečo, čo by strýko Separ označil za „veľkú americkosť“.

Sú nimi vyššie spomenutý originálny hlas, taktiež polohy hlasu a tóniny, s ktorými sa mu darí hrať viac, než dobre. Nechýbajú emócie. Častokrát čítame, že dorastajúca generácia ľudí je vo veľkej miere ovplyvňovaná predovšetkým emóciami. Tento trend presakuje prirodzene aj do rapu, pričom môžeme konštatovať, že v Saulových songoch majú pocity, vyznania či hlboké zamyslenia svoje pravidelné miesto. Tešíme sa na album!

Text vytvoril samotný Saul, o hudbu sa v tomto prípade postarala hneď skupina ľudí, konkrétne: Saul, Nuri, Marko Brostl a Anna Servická. Zaujíma vás producentská stránka? Saul, Nuri a Marko Brostl, pričom posledný menovaný sa podpísal aj pod mix a master. Ak novú školu nemáte v láske, toto pravdepodobne nebude vaša šálka kávy. Ale ak áno, myslíme si, že Saul sa vám dostane pod kožu. U nás sa mu to podarilo, pričom pochváliť treba aj rôzne moderné a technické prvky rapu, ktoré môžete v „Ringere“ zaznamenať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ego a „Hore Háj": EÚ, PS5, Sima či Spersallerg (ANALYZUJEME TEXTY)

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame