Udalosti minulého týždňa: Slovenskí hokejisti vybojovali v Pekingu historický bronz

Slovenskí hokejisti vybojovali v Pekingu bronz

Slovenskí hokejisti vybojovali v Pekingu bronz (Zdroj: SITA)

#Týždeň sa s týždňom stretol a my ti znova prinášame 7 zaujímavých udalostí minulého týždňa, ktoré nazývame jednoducho weektag. Hneď v úvode si zrekapitulujeme vcelku vydarenú Olympiádu, no máme pripravené aj novinky zo sveta hudby, filmu, vesmírneho cestovania, fotografovania či techniky, Ktorá správa najviac zaujala teba?

#1 Hokejisti vybojovali bronz

Slovenský hokejisti poriadne vytrápili švédsku zostavu. V sobotňajšom dueli o bronz im okrem zopár akcií nič nedovolili. Keď Juraj Slafkovsky v druhej tretine otvoril skóre a po ňom si úspešný zásah pripísal aj Samuel Takáč, tri korunky ostali len nechápajúco krútiť hlavami. V tretej tretine však naši ukázali v medzi top tímy sa nedostali náhodou. Vyhrali napokon solídne 4:0.

Slovensko si tak z Olympiády neodnáša len zlato Petry Vlhovej zo slalomu, ale napokon aj bronz z ľadového hokeja. Ide o prvé medaily našich hokejistov, ktoré o ne bojovali naposledy pred 12 rokmi vo Vancooveri. Nabudúce budú o cenné kovy bojovať v Taliansku v roku 2026. Ak chceš zistiť, aké tváre sa skrývajú pod helmami a aké telá pod dresmi, klikaj sem.

#2 Kontroverzný album Kanye Westa

Fanúšikova populárneho rapera sú poriadne nahnevaní. Hoci Kanye West, ktorý si necháva hovoriť Ye, vydá nový album, na obyčajných streamovacích platformách ho však nenájdeš. Vypočuť si ho budú môcť len tí, ktorí si zakúpia prehrávač Stem. Kanye West už čoskoro svojich fanúšikov poteší pripravovaným albumom Donda 2

Kanye West vydá album: Fanúšikovia zúria! Aby si ho mohli vypočuť, musia si kúpiť nový prehrávač

#3 Last minute do vesmíru

Dovolenka vo vesmíre ti určite znie ako niečo nereálne. Spoločnosť Virgin Galactic však oznámila, že otvára predaj vstupeniek pre širokú verejnosť, čo umožní komukoľvek stať sa astronautom. Ceny leteniek sú o niečo vyššie ako bežné komerčné lety, stále však ide o skvelú cenu. Letieť plánujú aj známe celebrity, odvážil by si si sa aj ty?

Dovolenka vo vesmíre je možná už dnes: Spoločnosť predáva lístky extrémne lacno!

#4 Gigantická jahoda

Farmárovi z Izraela Chahi Arielovi sa podarilo niečo nemožné! Vypestoval gigantickú jahodu, ktorá váži presne 289 gramov a väčšia ako ľudská päsť. Vďaka tomu mu patrí zápis do Guinnesovej knihy rekordov. Prepísal tak 250-gramovú jahodu, ktorú vypestovali v Japonsku pred 7 rokmi.

#5 Tomášove fotky vyrážajú dych

Niekedy sa každý z nás túži na svet pozerať cez ružové okuliare. V takých chvíľach totiž často zistíme, že nie je až taký zlý, ako sa môže zdať. Pri pohľade na prácu talentovaného fotografa Tomáša Drndu nebudeš potrebovať ani tieto okuliare. Jeho zábery zo Slovenska a iných častí sveta pripomínajú fantasy príbeh, ktorý si ťa hneď získa.

Slovensko je nádherná krajina, nebudeš veriť vlastným očiam! Tomášove zábery ťa spravia hrdým na to, kde žiješ

#6 Apple event sa blíži

Apple znova teasuje vo veľkom štýle. Na marec si pre nás pripravil nové zariadenia, ktoré zverejnia, ako inak, na Apple Evente. Pôjde o prvé zo štyroch pripravovaných online odhalení, ktoré spoločnosť tento rok chystá. Zvyšné tri očakávame na jeseň. Prvý event sa však uskutoční už 8. marca a má priniesť nový iPhone, iPad a vraj aj notebook s najlepším procesorom na trhu.

Apple v marci predstaví hneď niekoľko nových zariadení: Máme sa tešiť na nový iPhone aj Mac v mini verzii

#7 Stranger Things napokon tento rok neskončí

Netflix prezradil, že ich aktuálne najpopulárnejší seriál napokon štvrtou sériou neskončí. Nové časti dorazia na streamovaciu platformu v dvoch fázach a to 27. mája a 1. júna. Príbeh však zavŕši aj piata série, ktorá by údajne mala mať viac dlhších epizód. Očakáva sa, že ju tvorcovia vydajú v roku 2024. Tešíš sa na pokračovanie Stranger Things?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

 

Zdroj: hashtag.sk, sportky.sk, Netflix, Twitter
Odporúčame