Kanye West vydá album: Fanúšikovia zúria! Aby si ho mohli vypočuť, musia si kúpiť nový prehrávač

West zrušil účasť na festivale.

West zrušil účasť na festivale. (Zdroj: Unsplash.com/ Austin Neill)

#Fanúšikova populárneho rapera sú poriadne nahnevaní. Hoci Kenye West, ktorý si necháva hovoriť Ye, vydá nový album, na obyčajných streamovacích platformách ho však nenájdeš. Vypočuť si ho budú môcť len tí, ktorí si zakúpia prehrávač Stem.

Kanye Wesr uč čoskoro svojich fanúšikov poteší pripravovaným albumom Donda 2. Ten sa však rozhodol vydať na svojom vlastnom zariadení. Jeho hudbu si preto nebudeš môcť vypočuť ani na Spotify či Apple Music. Ľudia si totiž budú musieť kúpiť prehrávač Stem, ktorý stojí až 200 dolárov.

„Donda 2 bude k dispozícii iba na mojej vlastnej platforme, Stem Player. Nie na Apple, Amazon, Spotify alebo YouTube,“ napísal na Instagrame. Raper sa tak snaží údajne o revolúciu v hudbe. Ako ďalej dodal, „dnes umelci dostávajú len 12 percent peňazí, ktoré priemysel zarobí. Je čas oslobodiť hudbu z tohto utláčajúceho systému.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ye (@kanyewest)

Jeho fanúšikovia sa však obávajú toho, že to rozšíri pirátstvo. Mnohí totiž poukazujú na to, že namiesto toho, aby si kupovali jeho album za 200 dolárov, radšej počkajú, kým sa objaví niekde na internete. Čo si o tom myslíte vy?


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame