Apple v marci predstaví hneď niekoľko nových zariadení: Máme sa tešiť na nový iPhone aj Mac v mini verzii

Na marcovom Apple evente bude predstavený nový iPhone

Na marcovom Apple evente bude predstavený nový iPhone (Zdroj: Unsplash.com/Daniel Romero

#Apple znova teasuje vo veľkom štýle. Na marec si pre nás pripravil nové zariadenia, ktoré zverejnia, ako inak, na Apple Evente. Pôjde o prvé zo štyroch pripravovaných online odhalení, ktoré spoločnosť tento rok chystá. Zvyšné tri očakávame na jeseň. Prvý event sa však uskutoční už 8. marca a má priniesť nový iPhone, iPad a vraj aj notebook s najlepším procesorom na trhu.


Apple pokračuje v redukovaní: Nové iPhony by mali prísť o fyzickú SIM kartu a káblové nabíjanie!


iPhone SE (3. generácia)

Na isto vieme, že predstavený bude iPhone SE 3. generácie. Čo nás však zaujíma? No jednoznačne jeho dizajn. Posledný smartfón z tejto série sa podobal na iPhone 8 a je pravdepodobné, že podobného prevedenia sa dočkáme aj tu. Aj keď nie sme veľmi spokojní.

Čo nový iPhone ponúkne? To je vcelku jasné – rýchly procesor Bionic A15, ktorý v porovnaní prekonal aj nový Galaxy S22, 5G pripojenie a výrazne lepšiu kameru, aj keď nie duálnu. Apple touto kombináciou ponúkne „odľahčený“ smartfón sa nižšiu sumu.

iPad Air (5. generácia)

Uvidíme aj nový tablet. Konkrétne pôjde o 5. generáciu iPadu Air. Tu sa taktiež neočakávajú obrovské zmeny. Očakáva sa rovnaký hranatý dizajn, jeden fotoaparát vzadu a údajne vylepšená selfie kamera. V iPade Air po novom nájdeme 5G, ktoré naposledy ponúkol iPad Pro.

Potvrdený je aj procesor A15. Škoda. Apple nechce svojim lacnejším zariadeniam ponúknuť M1. Na druhej stane, na najnovší Bionic sa sťažovať určite nemôžeme. Už tradične nás oproti modelu Pro čaká nižšia cenu. Latku však nemal položenú príliš nízko.

Šepká sa aj o Macu s čipom M2

Najväčšou otázkou je nový Mac. Hovorí sa o dvoch verziách, ktoré by mohli byť na Apple evente predstavené. Prvou je Mac mini. Tie už nebudú disponovať ani procesorom od Intelu, ani M1. Údajne sa máme dočkať prevedenia s čipom M1 Pro a M1 Max, ktoré Apple predstavil v minuloročných MacBookoch Pro.

Zachytili sme však aj správy, že by mohol byť predstavený čip M2. Tieto zvesti však potvrdené nie sú. Nový Mac by mal mať jeden-dva Thunderbolty naviac, magnetické konektory podobné MacBookom a samotná krabička sa zrejme ešte viac odľahčí.


Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk, macworld.com
Odporúčame