Udalosti minulého týždňa: Ktoré známe celebrity sa tento rok stanú rodičmi?

Celebrity čaká tento rok baby boom

Celebrity čaká tento rok baby boom (Zdroj: Unsplash.com/Hollie Santos)

#Po siedmych dňoch sa hlásime s novým weektagom. Ak chceš ostať v obraze, tieto udalosti nemôžeš prehliadnuť. Minulý týždeň získala Petra Vlhová prvú medailu z Pekingu (a hneď zlatú), filmová Akadémia zverejnil tohtoročné nominácie na Oscara, vedci našli novú planétu blízko našej slnečnej sústavy, Samsung predstavil vlajkovú loď na rok 2022 a mnohé celebrity sa stanú rodičmi. Ktorá novinka ťa prekvapila najviac?

#1 Zlatá medaila Petry Vlhovej

Naša olympionička Petra Vlhová vybojovala 9. februára v Pekingu prvú a dosiaľ jedinú zlatú medailu tejto olympiády. Po prvom kole slalomu sa umiestnila na 8. mieste, avšak po famóznej druhej jazde ju už titulu kráľovnej slalomu nikto obrať nemohol. Petra sa v Pekingu už neukáže, nakoľko uprednostní zisk Zlatého Glóbusu a bude šetriť sily na ďalšie preteky.

„Je veľmi ťažko teraz povedať, čo prežívam, pretože sa vo mne miešajú rôzne emócie a je to ťažko nejako popísať. V prvom kole to bolo veľmi ťažké, očakávala som hlavne ja lepší výkon od seba a snažili sme sa to hodiť za hlavu. Som šťastná, že tím mi veril. Každý jeden člen v tíme bol pri mne, opakovali mi, že som silná a dokážem aj nemožné. Aj vďaka nim som sa dokázala stať olympijskou víťazkou,“ povedala pre RTVS Petra Vlhová.

#2 Oscarové nominácie

Oznámenie nominácií na najprestížnejšie filmové ocenenie prebehlo pred pár dňami a my sa už nemôžeme dočkať priameho prenosu udeľovania. Tento rok bude odovzdávanie zlatých sošiek poriadne napínavé, pretože do „finále“ sa dostali rôzne žánre. Priameho prenosu, v ktorom sa dozvieme mená výhercov, sa dočkáme v nedeľu, 27. marca. Kompletný zoznam nominovaných si môžeš pozrieť tu.

#3 Celebritné baby boom

Melé dieťatko je vždy radosť pre všetkých rodičov. Tento rok toto šťastie čaká aj množstvo celebritných párov. My ti prinášame zoznam šiestich hviezd, ktoré sa stanú rodičmi. Aj tento rok do celebritného sveta pribudne množstvo mlaých ratolestí, ktorých rodičia sa s týmto novým prírastkom pochválili. Pozri sa na svetové hviezdy, ktoré budú mať tento rok dieťa.

V celebritnom svete pribudnú nové ratolesti: 6 hviezdnych párov, z ktorých sa tento rok stanú rodičia

#4 Rozpočet nového Mission Impossible sa rapídne zvyšuje

Kvôli rôznym odkladom nakrúcania sa pomaly zvyšuje rozpočet najnovšej časti Mission Impossible. Pandémia ešte stále ničí filmový priemysel, čo sa odráža na nižších tržbách a stále vyšších nákladoch. Rozpočet už prekročil 300 miliónov dolárov a stále nejde o finálnu čiastku. Už teraz sa film zaradil k najdrahším snímkach, aké boli kedy nakrútené. Pre porovnanie, posledná nadupaná epizóda Fallout stála o polovicu menej.

#5 Nová planéty blízko našej slnečnej sústavy

Vedci objavili pred niekoľkými dňami úplne novú planétu, ktorá krúži okolo hviezdy neďaleko nášho Slnka. To, čo sa javilo ako malinký mimozemský svet, bola práve nájdená obiehajúca planéta. Kandidát na exoplanétu (planéta mimo slnečnej sústavy) s názvom Proxima d obieha okolo hviezdy s názvom Proxima Centauri: malého, slabého červeného trpaslíka, len 4,2 svetelných rokov od Slnka.

Vedci objavili novú planétu: Podľa meraní krúži neďaleko našej slnečnej sústavy

#6 Samsung predstavil novinku Galaxy S22

Prvé veľké vlajkové lode roka 2022 sú oficiálne odhalené. Samozrejme, že hovoríme o modeli Samsung Galaxy S22, jeho o niečo väčšom bratovi S22+ a high-ende S22 Ultra. Kórejský gigant už vo februári útočí na najvyššie priečky a odvaha mu rozhodne nechýba. Vyberieš si základný model alebo si priplatíš pár stoviek za väčšie telo a stylus?

Samsung predstavil trojicu nových vlajkových lodí: Ako vysoko nastaví latku Galaxy S22?

#7 Posledný film z Jurského sveta

Letné blockbustre sa nám začínajú pripomínať prvými ukážkami. Nedávno vydal Hollywood trailer na snímku Jurský svet: Nadvláda. Dinosaury sa znova dostali medzi ľudí. Ak máš rád pôvodnú Spielbergovu trilógiu aj nové diely, tešiť sa môžeš na hlavné postavy oboch filmových sérii. Podľa prvých záberov nás čakajú poriadne akčné scény plné kvalitného CGI. O réžiu sa znova postaral Colin Trevorrow (Jurský svet). Posledný film o Jurskom svete uvidíme v kinách 9. júna.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

 

Zdroj: hashtag.sk, sportky.sk, RTVS Paramount Pictures, Universal Pictures
Odporúčame