Dovolenka vo vesmíre je možná už dnes: Spoločnosť predáva lístky extrémne lacno!

dovolenka vo vesmire

Dovolenky vo vesmíre budú už čoskoro možné (Zdroj: Pexels/Pixabay)

#Dovolenka vo vesmíre ti určite znie ako niečo nereálne. Spoločnosť Virgin Galactic však oznámila, že otvára predaj vstupeniek pre širokú verejnosť, čo umožní komukoľvek stať sa astronautom. Ceny leteniek sú o niečo vyššie ako bežné komerčné lety, stále však ide o skvelú cenu.

Poletí aj Elon Musk

Suborbitálne vesmírne lety rozhodne nie sú lacné, ale sú oveľa menej ako 55 miliónov dolárov, ktoré zaplatíte za 10-dňový orbitálny let SpaceX. Hlavným konkurentom Virgin Galactic je Blue Origin Jeffa Bezosa, hoci táto spoločnosť ešte musí rozhodnúť o konečnej cene svojich suborbitálnych leteniek.

Spoločnosť Virgin Galactic mala pôvodne spustiť verejné a komerčné výskumné lety minulý rok, no odložili ich až do roku 2022. Koncom minulého roka spoločnosť predala 100 vstupeniek do vesmíru. Rezerváciu urobilo približne 700 ľudí vrátane Elona Muska.

Cena vo výške niekoľkých tisíc

Predaj lístkov začal 16. februára a ich suma je vo výške zaplatiť 450-tisíc dolárov, pričom je potrebné zložiť zálohu vo výške 150-tisíc dolárov. „Plánujeme mať na palube prvých tisíc zákazníkov na začiatku komerčných služieb koncom tohto roka, čo poskytne neuveriteľne silný základ, keď začneme pravidelnú prevádzku a rozšírime našu flotilu,“ uviedol generálny riaditeľ Virgin Galactic Michael Colglazier vo vyhlásení.

Za túto sumu získajú pasažieri 90-minútovú jazdu na okraj vesmíru vrátane „podpisového leteckého štartu a zrýchlenia Mach-3 do vesmíru,“ uviedla spoločnosť. Cestujúci si užijú niekoľko minút beztiaže a nádherný výhľad na Zem zo 17 okien, ako to ukázalo nové video. Vstupenka zahŕňa aj niekoľkodňový výcvik astronautov, vybavený skafander Under Armour a členstvo v komunite budúcich astronautov. Všetky lety štartujú z Spaceport America v Novom Mexiku.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame