Udalosti minulého týždňa: Na Slovensku sa objavili hviezdni moderátori z Top Gear!

Plagát k seriálu The Grand Tour

Na Slovensku sa objavili hviezdy z Top Gear (Zdroj: Amazon)

#Uplynulý týždeň bol poriadne divoký a skutočne sa toho stalo veľa! Boli sme svedkami extrémne vzácnej vesmírnej udalosti, Zuzana Plačková a René Strausz odhalili pohlavie očakávaného potomka a Slovensko navštívili svetové celebrity, ktoré tu natáčajú epizódu seriálu! Si pripravený?

#1 Na Slovensku sa objavili hviezdy z Top Gear

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May sú fantastické trio zabávačom s jedinečným zmyslom pre humor. Svet ich pozná najmä vďaka automobilovej relácií Top Gear, ktorú si zamilovali ľudia pocelom svete. Teraz sa rozhodli navštíviť Slovensko. Práve tu totiž natáčajú nový diel automobilovej šou The Grand Tour, ktorá je ale z produkcie Amazon Prime Video. Odvysielaný by mal byť začiatkom budúceho roka, zatiaľ sa fanúšikovia môžu tešiť na diel venovaný Nórsku. V tejto relácii trojica cestuje po celom svete a pokúša sa o neobyčajné veci, ako napríklad stať sa vojakmi špeciálnych jednotiek na tajnej výcvikovej základni.

#2 Čmeliaky sú ryby

Aj ty si sa na základnej škole učil, že napríklad taký kapor je ryba a čmeliak je hmyz? Asi ťa šokuje, že odteraz tomu bude celkom inak. Kalifornský odvolací súd totiž len nedávno rozhodol o tom, že štyri druhy čmeliakov sa budú podľa legislatívy považovať za ryby. Konkrétne ide o čmeliaky Crotch, Franklin, Suckley a čmeliaka západného, ktoré sú v súčasnosti na pokraji vyhynutia. Informuje o tom portál CNN.

Súd v Kalifornii rozhodol! Niektoré druhy čmeliakov sú podľa zákona ryby: Prečo pristúpili k tomuto kroku?

#3 Rebríček najlepších miest na svete

Spoločnosť Economist Intelligence Unit (EIU) každoročne zostavuje index, ktorý súvisí so spokojnosťou života v jednotlivých mestách na svete. Vďaka tomu tak odborníci mohli zostaviť rebríček miest, kde sa ľuďom skutočne oplatí žiť. Na prvom mieste sa umiestnili hneď naši susedia s ich hlavným mestom Viedeňou.

Rebríček najlepších miest pre život v roku 2022 poriadne šokuje! Dominuje hlavné mesto našich susedov

#4 Zuzana Plačková čaká chlapca

Zuzana Plačková počas predchádzajúceho týždňa usporiadala veľmi estetickú párty, v ktorej odhalila pohlavie vytúženého dieťaťa jej a Reného Strausza. Na dojemnom videu si môžeš všimnúť obrovský nával emócií a čo je najdôležitejšie – nový prírastok do rodiny bude chlapec!

#5 Maldivy budujú nové mesto na vode

Len 10 minút loďou od hlavného mesta Malé sa buduje plávajúce mesto. Malo by byť dostatočne veľké na to, aby sa tam zmestilo 20-tisíc ľudí. Tvar stavby z výšky pripomína nervové prepojenia v ľudskom mozgu. Mestečko bude pozostávať zo zhruba 5-tisícok samostatných jednotiek, medzi nimi nájdeš domy, obchody, reštaurácie, ale napríklad aj školu. Všetky budú navzájom prepojené a pohybovať sa medzi bude možné ako peši, tak aj menšími člnmi.

Maldivy bojujú proti klimatickým zmenám po svojom: Finišujú s novým mestečkom na vode

#6 Celebritné páry sa tešia z nových prírastkov

Zdá sa, že tento rok v Hollywoode zavládol skutočný „Baby Boom“ a mnohým známym menám sa narodili malé ratolesti. So svojim prírastkom sa pritom neváhali pochváliť na sociálnych sieťach a podeliť sa tak o rodinnú radosť aj s fanúšikmi. Malej ratolesti sa teší napríklad známy spevák Ed Sheeran spolu so svojou manželkou Cherry Seaborn. Stali sa tak rodičmi už druhej dcérky. Druhá dcérka sa narodila aj Chrisovi Prattovi a Katherine Schwarzenegger. To však nie je ani zďaleka všetko.

Známe tváre šoubiznisu sa tento rok tešia novým prírastkom: Pozri sa, z koho sa stali rodičia

#7 Na oblohe sme pozorovali vesmírne divadlo

Podľa odborníkov bolo možné sledovať zoskupenie až 5-tich planét Slnečnej sústavy, ktoré sú voľným okom viditeľné, v dokonalej priamke. Do jednej priamky sa planéty dostali 22. júna. Avšak pozorovať ich na nočnej oblohe bolo možné až 23 a 24.júna. Ako prvý sa uprostred noci na oblohe objavil Saturn. Nasledoval Jupiter a Mars. Na úsvite sa k týmto planétam pridala aj Venuša a tesne pred východom Slnka bolo možné v tejto línii zahliadnuť aj Merkúr. K línii sa podľa odborníkov pripojil aj Mesiac.

Na oblohe sa objavilo skutočne unikátne vesmírne divadlo! Ktoré planéty si mohol vidieť?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, auto.sme.sk
Odporúčame