Rebríček najlepších miest pre život v roku 2022 poriadne šokuje! Dominuje hlavné mesto našich susedov

Rebríček najlepších miest pre život poriadne šokuje!

Rebríček najlepších miest pre život poriadne šokuje! (Zdroj: Unsplash.com/ Jacek Dylag)

#Aj tento rok odborníci zverejnili najlepšie miesta pre život, kde sa skutočne oplatí byť. V rebríčku sa na popredných miestach umiestnilo až šesť európskych miest pričom dominovalo hlavné mesto našich susedov. Chcel by si žiť v niektorom z nich?

Spoločnosť Economist Intelligence Unit (EIU) každoročne zostavuje index, ktorý súvisí so spokojnosťou života v jednotlivých mestách na svete. Vďaka tomu tak odborníci mohli zostaviť rebríček miest, kde sa ľuďom skutočne oplatí žiť. Na prvom mieste sa umiestnili hneď naši susedia s ich hlavným mestom Viedeňou. Hoci minulý rok kvôli pandémii koronavírusu a prísnym opatreniam prepadlo toto mesto až na 12. miesto, tento rok sa mu podarilo vyšplhať do samotného vrchola a porazilo tak mnohé európske destinácie.

Najkrajšia na tomto meste je práve jeho infraštruktúra, ktorá nielenže priláka množstvo turistom, ale ohromuje aj jeho obyvateľov. Okrem toho sa ľudia, ktorí v tomto meste žijú, tešia veľmi dobrej zdravotnej starostlivosti ako aj množstvu príležitostí na kultúrne vyžitie.

Rebríček najlepších miest pre život poriadne šokuje!
Rebríček najlepších miest pre život poriadne šokuje! (Zdroj: Unsplash.com/
Dimitry Anikin)

Ďalšími európskymi mestami, ktoré sa v rebríčku objavili, bol aj Kodaň (Dánsko), Zürich ( Švajčiarsko), Ženeva ( Švajčiarsko), Frankfurt nad Mohanom (Nemecko) a Amsterdam (Holandsko).  Dobre sa však žije aj v kanadských mestách, a to napríklad v Calgery, Vancouvri či v Toronte.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com, theguardian.com
Odporúčame