Udalosti minulého týždňa: Dua Lipa prišla na Slovensko, ľudia ju stretli aj v uliciach Bratislavy

Dua Lipa zavítala na Slovensko

Dua Lipa zavítala na Slovensko (Zdroj: YouTube/Dua Lipa)

#Znova sa hlásime s novým weektagom. Po týždni, ktorý ubehol ako voda, ti prináša prehľad noviniek, ktoré by si nemal prehliadnuť. Dua Lipa zavítala na Slovensko, Francúzsko sa tvrdo rozhodlo bojovať proti suchu, Joker aj Hry o život sa rozšíria o nové príbehy a Apple predstavilo nové MacBooky.

#1 Dua Lipa v Bratislave

Jedna z najhranejších speváčok súčasnosti, Dua Lipa, vystúpila v sobotu na koncerte Lovestream Festival v Bratislave. Na štadióne Tehelné pole odspievala svoje najväčšie hity a zabavila tisíce ľudí na trávniku aj na tribúnach.

Hneď, ako na Instagrame informovala, že sa nachádza v našom hlavnom meste, spustila ošiaľ. Ľudia ju mohli stretnúť na ulici a odfotiť sa s ňou. Vrcholom večera bol však nezabudnuteľný koncert, aký Bratislava len tak skoro neuvidí.

#2 Francúzsko sužuje sucho

Jednu z európskych krajín sužuje veľké sucho, a preto sa vláda rozhodla výrazne obmedziť používanie vody. Mnohí obyvatelia si tak už nebudú môcť umyť auto, poliať záhradu či dokonca ani napustiť bazén.

Doteraz sa ti mohlo zdať, že voda je bežnou súčasťou tvojho života a ani si si neuvedomoval, aká je veľmi vzácna. Posledné obdobie však Francúzsko zažíva veľké sucho, ktoré prinútilo 24 z 96 francúzskych departmentov zaviesť limity na používanie vody.

Európsku krajinu sužuje sucho! Zavádzajú prísne pravidlá: Obyvatelia si už nenapustia bazén, ale ani neumyjú auto

#3 Joker 2 dostal zelenú

Pokračovanie úspešnej temnej komiksovky Joker je oficiálne potvrdené. Režisér Todd Phillips nakrúti nový príbeh obľúbeného záporáka, ktorého v roku 2019 stvárnil Joaquin Phoenix. Ten sa do úlohy, samozrejme, vráti.

Pôvodný film spred troch zožal úspech nielen u divákov, ale aj medzi akademikmi. V kinách zarobil miliardu dolárov a na oscarovej ceremónii si odniesol dve sošky z 11 nominácii (za originálnu hudbu a herecký výkon).

#4 Nové MacBooky s M2

Už pár mesiacov sa pýtame, kedy budú predstavené nové notebooky z firmy s odhryznutým jabĺčkom? No a ten čas nastal práve na konferencii WWDC22. Apple nielenže ukázal svoje nové MacBooky Air pre rok 2022, ale vložil do nich aj svoj nový čip M2. Ten má podľa údajov z konferencie zvýšiť výkon zariadenia a zároveň znížiť jeho spotrebu.

Apple predstavil nové MacBooky s čipom M2: Sľubujú väčší výkon a nižšiu spotrebu

#5 Samsung predstaví nové ohybné smartfóny a hodinky

Je to oficiálne. Samsung potvrdil, že svoje nové ohybné smartfóny a inteligentné hodinky predstaví na letnej Unpacked konferencii. Tešiť sa môžeme na štvrtú sériu smartfónov Z Flip a Z Fold, ako aj na piatu generáciu hodiniek Galaxy Watch.

Novinkou by mali byť smart hodinky Watch Pro a údajne nás čakajú aj nové bezdrôtové slúchadlá. Konferencia je naplánovaná na 10. august 2022, výrobky budú okamžite v predpredaji a k zákazníkom dorazia o 16 dní neskôr.

#6 Spaľovacím motorom čoskoro odzvoní

Vyzerá to tak, že autám so spaľovacím motorom v Európe naozaj odzvonilo. Nová legislatíva zakáže ich výboru, aby sa urýchlila elektrifikácia a prešli sme najmä vo veľkých metropolách na elektrický pohon. Tento týždeň o tom rozhodovali poslanci Európskeho parlamentu a zmene sa nevyhne ani Slovensko.

Európska únia dáva stopku výrobe áut so spaľovacím motorom: Zmena sa dotkne aj Slovenska, od kedy platí?

#7 Hunger Games séria pokračuje

Mimoriadne populárny príbeh z pera Suzanne Collinsovej, Hry o život, sa dočká prequelu. Roky pred udalosťami, ktoré predchádzali k pretvoreniu Panemu, sa mladý, len 18-ročný Snow podujme vytrénovať Lucy, ktorá bude v 10. Hrách o život bojovať za 12. okres. V hlavných úlohách uvidíš Toma Blytha a Rachel Zegler. Snímku nájdeš už teraz v knižnej podobne a do kín sa dostane v novembri 2023.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, topky.sk, Warner Bros., Samsung, screenrant.com
Odporúčame