Vybrali sme 5 najtvrdších trackov od Moma: Poznáš ich?

Momo

TOP 5 najtvrdších trackov od Moma (Zdroj: Instagram.com/momo_wlk)

#Ak by som mal vybrať jedného rapera zo Slovenska, ktorý budí rešpekt nielen rapom, ale aj postavou či životným príbehom, tak by to bol Momo. Aj keď v poslednej dobe presedlal na iný štýl rapu, stále vie dodať rapové bomby, ktoré trhajú omietky zo stien.

Momo má talent nielen na samotný rap a jeho prevedenie, ale považujem ho aj za jedného z najlepších lyrikov, ktorý je v tomto dosť podceňovaný a verím, že by si zaslúžil väčšie uznanie. Dokazuje to už od jeho prvého albumu „Nepatrím medzi“ z roku 2008 až doteraz. Dnes som preto zostavil rebríček, v ktorom budú figurovať najtvrdšie tracky, ktoré podľa mňa Momo vydal. Ako som to vytriedil? Jednoducho. Započúval som sa do kadencie rýmov, silu punchlineov a tvrdého prejavu a zmyslu trackov. Výsledok nájdeš nižšie.

Momo – Fuck Fuck ft. Anys

Hneď na úvod rebríčka vypúšťam agresívnu bombu s názvom Fuck Fuck, na ktorej je aj zahraničný spevák Anys (nemýliť si s DJ-om od KF). Track vyšiel na albume Out.Sdr z roku 2019 a vždy si naň spomeniem v súvislosti s tvrdým a nekompromisným rapom. Hoci nejde o dlhú skladbu, ktorú si budeš vychutnávať 3 minúty, dostatočne stačí na to, aby ťa nabudila tak, že nemusíš v posilke použiť ani predtréningovku. Hudbu produkovali Pryor Music a Tinox Beatz.

,,J*bať na nich fuck fuck, treba na nich fakt fakt
klapli pasce cvak cvak, kosí ich to rad rad.
Môžeš ma spomínať koľko chceš fuck fuck,
keby chcem vás dať dole, tak idete rad rad.
raz príde čas, kedy prídem to spraviť rád rád…“

MOMO – Limit (prod. Danny Beatz)

Rýchly rap s tvrdosťou a štipľavými riadkami? Daj sem. Momo v roku 2018 vydal také väčšie EP so 7 trackmi s názvom Milovaný Nenávidený, ktorý obsahoval aj track Limit. Túto skladbu zbožňujem, pretože v nej môžem počuť všetko, čo mám na Momovi rád, dokonca aj jeho smiech. V tracku zaznejú tvrdé punchlines a rýmy s rýchlou kadenciou a dokonca aj narážka na LEVEL Lama so Sajfom. Momo bol v tom čase nahrať nový diel, no nepáčil sa mu výsledok z nahrávania. V texte sa môžeš dozvedieť, čo sa zrejme stalo, a čo bol pravý dôvod. Taktiež je tam narážka na rapera, ktorého meno si musíš dosadiť sám. Stačí len porozmýšľať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Metro Boomin je hip-hopový virtuóz: Počúvaj soundtrack k novému Spider-Manovi

,,Šeci pachtiví jak kurvy z Čelentána
Prípad pre lekára, lieky pre mentála.
Keď to vidím tak mi z toho j*bne hlava,
Mňa nezaujímajú celebrity-rozhovory,
keď nevedia ani kto som – j*bem LVL Lama…“

,,Chceš byť nová škola, ale si starý kár.
Hajtrák, aj tak ťa utrel Samey a Saul.
Mojich klipov si sa vraj bál,
znovu je to tu, pekne sa maj a maj stav…“

Momo – Flexin

Niekto flexí s oblečením a peniazmi, Momo flexí s rapom. Tvrdý beat dopĺňajúci hajtky zaručil, že Momo ma prichystanú takmer dokonalú pôdu na to, aby zabil beat aj všetkých naokolo. Tak sa aj stalo. V roku 2018 vydal okrem spomínaného EPčka aj album WLK, na ktorom sa tento banger nachádza. Dokonca aj v samotnej skladbe zaznie, že Momo sa považuje za najtvrdšieho rapera na scéne. A právom. Vypočuj si to a začni flexiť, že počúvaš Moma.

,,Polka scény ma má stále v hube,
no keď má ukázať či má gule – oči dole má,
všetko im to vraciam ako revenant,
s hranami obrúsený v hranách diamant.
Padajú bengre na moju fanbase,
aj keď nemám milión a pol detí ako Gogoman…“

Momo – Atak

Bol by hriech, keby som do tohto výberu nedal skladbu, ktorá už v názve naznačuje, že sa máš pripraviť na ATAK. Ten pochádza z roku 2014, kedy vydal Momo album Rival. Mal skvelú formu, ktorou dokázal, že si môže založiť ŠKOLU RAPU. Treba oceniť aj klip. Každý si do klipu dáva autá, ženy a drahé handry, Momo si dal do klipu tank.

„Počúvaš?! Mám tu pre teba tých pár čár,
za tie prijebané reči, čo prídu po čau, čau.
Každý je čávo, no skončil, jak som začal,
Pri Judášoch som jak šerif, boss, Marshall…“

Momo – Hadie Oči

Posledná skladba je Hadie Oči z albumu Za Očami z roku 2013. Od začiatku do konca naberá skladba grády a spomalí len v interlude v strede v skladby. Momo naráža na hadov v jeho okolí, ktorí ho chcú len využiť vo svoj prospech. Dostanú rapovú nálož? Jasné. Stačí si to vypočuť. Okrem toho však Momo nezabúda ani na lyriku a využíva to na podanie životných právd priamo do papule, ako sa hovorí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Momo zarapoval prvýkrát po nemecky a je to bomba! Vypočuj si výsledok

,,Nikdy nebol tak pravý čas,
tak povedz všetko, to čo povedať máš mi,
úprimnosť stojí len odvahu, j*bnuť sa pod paru,
bez strachu a schytať jazvy!“

BONUS

Skladby z albumu Nepatrím medzi z roku 2008, ktorý som spomínal aj na začiatku článku. Konkrétne by som vybral skladby „Nech si držia pi*u“ a rovnomennú skladbu Nepatrím Medzi.  Hoci sa na albume vyskytuje oveľa viac takýchto vecí, v tých konkrétnych to Momo ťahá takmer sám (hehe).

,,Poj*bte sa do huby aj s vydavateľstvami,
Na ulici zežerú vás fakty z každej strany.
Z našej bandy rany idú vám na tupé ksichty,
Na dych ty na čerta, čert váš odchod rýchly…“

,,Nerobím ja hudbu pre j*blú mládež a tanečky,
ani nepíšem tu texty pre p*čky a herečky.
Krádež je to, čo vy nazývate originál,
žere vám to mládež, za krádež vám kriminál…“

Ktorá skladba sa ti páči najviac? Daj nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame