Eminem je najpredávanejším umelcom 21. storočia: Koľko albumov sa mu podarilo predať?

Eminem

Najzárobkovejší umelci 21. storočia (Zdroj: YouTube.com/EminemMusic)

#Určite môžeme s prehľadom prehlásiť, že do 21. storočia sme vstúpili s revolúciou v hudbe. Nové technológie a digitálne platformy otvorili dvere k nekonečným možnostiam pre hudobných interpretov. Dnes si vieme hudbu vychutnávať kdekoľvek a kedykoľvek, a to vďaka streamingovým službám a internetovým rádiám.

S týmto nástupom digitalizácie sa zmenil nielen spôsob, ako konzumujeme hudbu, ale aj spôsob, ako hudobníci zarábajú. Koncerty, streamovanie, obchodovanie s autorskými právami a komerčné zmluvy s veľkými hudobnými značkami stali hlavnými zdrojmi príjmov pre dnešných hudobných interpretov. V dôsledku toho mnohí umelci dosahujú ohromujúce zárobky, ktoré by sa pred rokom 2000 zdali nepredstaviteľné.

V tomto článku sa pozrieme na top 10 najzarobkovejších hudobných interpretov 21. storočia. Tie streamovacie služby nespomíname náhodou, keďže fyzické hudobné nosiče už dnes nie sú priamym zdrojom týchto mapovaných predajov, ale sú v tomto rebríčku zohľadnené aj práve tie streamy a podobne. 

Kto je teda TOP 10 najpredávanejších hudobníkov 21. storočia?

10. Kanye West – 97,51 miliónov

Kanye West, často považovaný za jednu z najkontroverznejších postáv v hudobnom priemysle, je známy svojou schopnosťou experimentovať s rôznymi hudobnými štýlmi a textami. Jeho odvaha a kreativita mu vydobyli veľký rešpekt medzi fanúšikmi a kritikmi.

09. Justin Bieber – 102,45 miliónov

Justin Bieber sa stal hudobným fenoménom už v mladom veku a odvtedy si s prehľadom udržal svoju popularitu. Jeho melodická tvorba a osobitý hlas ho učinili jedným z najpozitívnejšie hodnotených interpretoch 21. storočia.

08. Ed Sheeran – 103,47 miliónov

Ed Sheeran je známy svojimi emotívnymi textami a schopnosťou zaspievať príbehy, ktoré človeka zasiahnu naozaj do hĺbky. Jeho pesničky oslovili milióny fanúšikov po celom svete a získali mu mnoho hudobných ocenení.

07. Drake – 105,08 miliónov

Drake je dominantnou postavou v hudobnom priemysle a druhým z trojice raperov v tejto desiatke. Za všetky tie roky v hudbe si vytvoril silnú pozíciu svojím rapovým umením a schopnosťou nahrávať hit po hite. Jeho hudobný vplyv sa rozšíril na rôzne žánre a regióny.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Humor, napätie aj ponaučenie: Rapové príbehy ponúkajú všetko

06. Adele – 107,71 miliónov

Speváíčka Adeledobyla hudobný svet svojim výnimočným hlasom a je rozhodne jednou z najobľúbenejších interpretiekna svete. Jej skladbyčasto presahujú hranice žánrov a dotýkajú sa srdca poslucháčov.

05. Coldplay – 110,61 miliónov

Britská skupina Coldplay sa svojím unikátnym prístupom k tvorbe stala jednou z najväčších skupín na svete. Zároveň je iba jedna z dvoch skupín v tomto rebríčku.

04. Rihanna – 113,75 miliónov

Popová diva Rihanna sa stala jednou z najúspešnejších interpretiek v histórii. Jej hudba pokrýva škálu žánrov a jej spevácke výkony sú známe svojou silou a nefalšovanou sebadôverou. Už by konečne mohla vydať ten nový album!

03. BTS – 115,79 miliónov

Kórejská skupina BTS získala obrovskú popularitu vo svete K-popu a stala sa jednou z najúspešnejších hudobných skupín v histórii. Ich hudba a vystúpenia nadchli milióny fanúšikov po celom svete, pričom určite pomohli k tomu, aby sa z K-popu stal mainstream.

02. Taylor Swift – 177,39 miliónov

Taylor Swift je ikonou popovej hudby, ale takisto aj country žánru. Jej schopnosť vytvoriť úprimné a emotívne pesničky ju učinila jednou z najvýznamnejších interpretkýň dneška.

01. Eminem – 204,10 miliónov

Nuž a tu je dôvod, prečo si si vlastne tento článok otvoril. Prvenstvo v tomto rebríčku ovládol sám Eminem, ktorý dominuje s číslom cez 200 miliónov predaných albumov! Ide teda s prehľadom o najpredávanejšieho umelca tohto storočia a je naozaj otázne či a kedy sa to niekomu vôbec v dohľadnej dobe podarí prekonať. 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame