Metro Boomin je hip-hopový virtuóz: Počúvaj soundtrack k novému Spider-Manovi

Spider-Man

Soudntrack k novému Spider-Manovi (Zdroj: Sony Pictures Animation)

#Najnovší filmový Spider-Man opäť dobyl popkultúrny svet. Snímok Across the Spider-Verse získal neuveriteľné skvelé hodnotenie nielen od fanúšikov, ale aj od filmových kritikov a mnohí to považujú za najlepší film o pavúčom hrdinovi doposiaľ. To, čo je na týchto tvrdeniach pravdy, vám určite už čoskoro pripravíme v našej recenzii, avšak dnes sa chceme pozrieť skôr na hudobný aspekt tohto animovaného kinohitu.

Ďalší skvelý soundtrack

Už keď v roku 2018 dorazil do kín film Spider-Man: Into the Spider-Verse, získal si srdcia komiksových nadšencov naprieč celým svetom. Film mal tak dobrý dopad na divákov aj vďaka svojmu skvelému soundtracku, na ktorý v rámci ďalšieho filmu nadväzuje jeden z najuznávanejších moderných producentov – Metro Boomin.

Ešte v piatok vydal Metro Boomin oficiálny soundtrack k tomuto skvelo hodnotenému animáku, ktorý pozostával zo skladieb s takými hosťami, ako Lil Uzi Vert, 2 Chainz, Future, Offset, Coi Leray, Lil Wayne, Swae Lee alebo Don Toliver. Každý z nich veľmi sviežo prispel svojou troškou k 13-skladbovému projektu, ktorý filmu priniesol naozaj vydarenú atmosféru.

Viac skvelého soundtracku?

V týchto dňoch, konkrétne v pondelok 5. júna, sme od Metra dostali aj bonus v podobe deluxe verzie spomínaného soundtracku. Tá v sebe okrem pôvodných 13 pesničiek priniesla aj 6 bonusových, kde sa opäť predstavili silní hostia ako Mora, Shenseea, Omah Lay, Ayra Starr a ďalší. Jednou z výrazných noviniek v sérií dodatočných noviniek je napríklad skladba „Mona Lisa, ktorú neprodukoval Metro, ale vznikla v koprodukcii mien ako Will Yanez, Beat Butcha, Kenny Beats a StarGate.

„Metro Boomin bol jasným hlasom kultúry a perfektným tvorcom hudobného prostredia pre podporu tohto úžasného ďalšieho kapitoly,“ vyjadrila sa o spolupráci s Metro Boominom prezidentka hudby v spoločnosti Sony Pictures, Spring Aspers. ďalej je Metro Boomin vďaka svojmu nespornému talentu vloženému do tohto soundtracku označovaný dokonca za „pravého vizionára, ktorý neustále posúva latku kvality svojej tvorby…“.

Deluxe verziu výborného soundtracku k Spider-Man: Across The Spider-Verse od Metro Boomina si pustíš na odkaze nižšie:

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pouličný Autor Tónov, Momo a Alan Murin sa postarali o silnú skladbu, ktorá ti prehovorí do duše

Jednou z najvýraznejších skladieb pôvodnej zostavy trackov je vec s názvom „Calling“, na ktore sa do Metrovej muziky predstavil NAV, A Boogie Wit da Hoodie alebo aj Swae Lee. Práve posledný menovaný sa v roku 2018 postaral v spoločnosti Post Malonea o obrovský sprievodný track „Sunflower“ k predošlému filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Ako znie jeho spev roku 2023? Presvedč sa nižšie aj ty!

Ktorý z filmov sa ti páčil viac?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame