Vybrali sme 5 najlepších skladieb: Radikal Chef

V roku 2017 už uzrelo svetlo sveta viacero kvalitných a očakávaných albumov. Aj keď nám v aktuálnom roku ostali prakticky už len 3 mesiace, podľa všetkého budú neskutočne nabité. Medzi inými doskami by malo vyjsť aj pokračovanie dosky Freeride, ktorú vydal v minulom roku Radikal Chef. Veľmi vydarená prvá časť nasadila latku naozaj vysoko, takže od pokračovania tohto počinu máme veľké očakávania.

Máme tu teda už štvrtú časť vašej obľúbenej série, v ktorej vyberáme najlepšie skladby daného interpreta počas celej jeho kariéry. V tejto nejednoduchej úlohe dnes pokračujeme, tak ako ste už iste pochopili – Chefom. Poďme sa teda do toho rovno pustiť.

Opäť raz by sme na začiatok chceli podotknúť, že sa jedná o subjektívny názor našej redakcie. Všeobecne, čo sa týka výberu skladieb, jedná sa len o skladby, ktoré sú priamo vydané daným interpretom (to však neznamená, že na skladbe nemôže mať hosťa). Nejedná sa o hosťovačky na iných albumoch a nejedná sa o skladby zoskupenia Dramatikz.

Basic 2

Úprimne sme mali dilemu, či sem zaradíme prvú, alebo druhú časť skladby Basic. Singel Basic absolútne charakterizuje Paťa samotného a definuje aj celý album Freeride. Pokračovanie sme sa sem rozhodli nakoniec dať najmä kvôli tomu, že je aj klipovo spracované. Oba tracky patria u fanúšikov k tým najobľúbenejším, čo sa jasne odzrkadľuje aj na živých vystúpeniach. V oboch prípadoch Radikalovi hosťuje talentovaný Amida, ktorý patrí medzi najväčšie objavy minulého roka a zároveň sa postaral aj o produkciu tohto tracku.

Lovestory

Keď sme už začali hovoriť o obľúbených koncertovkách, tak tu máme hneď ďalšiu. Píše sa rok 2015 a Lovestory je v poradí druhý videosingel pod hlavičkou ešte vtedajšieho I Love Party Production. Práve na tomto tracku už začíname badať postupný prechod Radikal —-> Radikal Chef. Je to zrejme prvá skladba, kde Paťo použil autotune a začal sa ním viac zaoberať. Zároveň začínalo aj dnes už overené spojenie so šikovným producentom Pilateom, s ktorým si Chef sadol ideálne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vytvoril Kali s Gypsy Čáve hymnu pre lenivých ľudí?

6:30

Aj pri tretej veci ostaneme pre Radikala v silnom roku 2015, z ktorého pochádza veľa kvalitných trackov a pre nás teda aj veľa dilem. My sme sa rozhodli sem dať skvelú „wave soundovú“ vec 6:30, ktorej release bol tesne po Lovestory a tento singel vyšiel najprv len ako audio track, ku ktorému bol neskôr pripojený aj vizuál. Vo vtedy aktuálnom roku 2015 tu veľa takýchto vecí rozhodne nevychádzalo, takže aj preto sme sa sem rozhodli zaradiť tento singel. Presne tento typ beatov sedí Chefovi veľmi dobre a na mieru mu ho opäť „ušil“ Pilate.

Máme Na Viac

Pri dnešnej štvrtej skladbe sa v čase ešte o čosi vrátime. Konkrétne sa jedná o rok 2014 a pre nás nezabudnuteľný videosingel MámeNaViac. Radikal Chef vtedy ešte pôsobil a vydával pod Blakkwood Records a jeho dvorným producentom bol Masif (ktorý aktuálne rieši skôr mastrovanie nových vecí). Otvorená a úprimná výpoveď o ťažkej životnej ceste podľa nás patrí k tým absolútne najlepším skladbám, aké Paťo vydal. Tento singel zároveň ukazuje silu doubletime rapu a silu sylabiky (rým po viacerých slovách, nie len konečný rým), ktorú u nás zrejme ako prvá používala Moja Reč niekedy v období okolo roku 2007. Vo videoklipe nájdete viacero známych tvárí ako Fosco Alma, Ben Cristovao či Paťovi blízki ako napríklad Viet a ďalší.

KM

Prekvapení? No možno ešte pár mesiacov dozadu by sme z albumu Freeride vybrali inú skladbu, no v konečnom dôsledku sme sa rozhodli pre KM. Ak s nami nebudete súhlasiť, je tu úplne v poriadku, pretože sami sme sa rozhodovali medzi singlami Sokrates, Black Hawk Down, Laerdal Tunel a práve „víťaznou“ skladbou KM. Jedná sa v podstate o ďalšiu Radikalovu reálnu výpoveď o vzťahu, ktorý podľa všetkého „zničili“ kilometre. Pre tých čo nevedia, skladba je údajne o jeho nórskej láske. O produkciu tejto veci sa postaral Leryk.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
V LA sa opäť strieľalo. V Comptone umrel ďalší rapper

Týmto trackom sme teda ukončili dnešnú časť, v ktorej naše rozhodovanie a vyberanie rozhodne nebolo ľahké. Boli by sme radi, ak by ste do komentárov napísali vaše obľúbené skladby od Chefa a tak isto aj meno interpreta, ktorého by ste chceli v ďalšej časti.

Odporúčame