Vo svojej oblasti zaznamenali obrovský úspech: Silné ženy, ktoré zmenili svet

Facebook/Diana, Princess of Wales 1961-1997

#Časy, kedy žena poslušne cupitala za svojim manželom a podriaďovala sa jeho príkazom sú vo väčšine vyspelých štátoch nenávratne preč. Ženy si vybojovali svoje miesto v spoločnosti, rovnoprávnosť s mužmi a šarmom, krásou a nežnosťou robia svet krajším.

Vďaka svojej jedinečnosti a práci uspeli a navždy sa zapísali do modernej histórie ľudstva. Podobne, ako tomu bolo v nasledujúcich prípadoch. Toto je TOP 7 silných žien!

1. Princezná Diana (1961 – 1997)

Mala to, čo sa nedá kúpiť ani získať. Charizma i dobrota, ktorá z nej sršala a neskutočne skromný pohľad, ktorý sa rokmi zmenil na odhodlanie pomáhať. Život obyčajného dievčaťa, do ktorého sa zamiluje princ a z ktorého sa neskôr stane princezná zo začiatku vyzerá ako sen. Až po určitom období vyplávali na povrch skutočnosti, ktoré naznačovali, že Diana kráľovský život rozhodne neviedla. O to viac sa s ňou ľudia stotožnili a začali ju nazývať Kráľovnou sŕdc. Diana sa aktívne zapájala do charitatívnych projektov, zjemnila obraz monarchie a milovala ľudí. Podávala si s nimi ruky, čo bolo vtedy nevídaným zvykom. Keď však podala ruku bez rukavice človeku chorému na AIDS, bolo rozhodnuté. Diana, princezná z Walesu je ikonou ženy 20.storočia a najobľúbenejším členom kráľovskej rodiny všetkých čias.

youtube

2. Coco Chanel (1883 – 1971)

Jej pravé meno Gabrielle Chanel poznajú najmä zarytí milovníci módy. Pre všetkých ostatných je známa ako Coco Chanel. Rebelka, ktorej sa nepáčil vtedajší štýl a ktorá urobila absolútny prevrat v móde. Dievča, pochádzajúce z chudobných pomerov, začalo s navrhovaním jednoduchých kostýmov nielen sukňových, ale aj nohavicových, čo bolo na vtedajšiu dobu pomerne neobvyklé. K tomu pridala vlastné parfémy a nadčasovú bižutériu. Jej meno sa zaradilo medzi TOP módne značky sveta.

https://www.instagram.com/p/BgBOYsjAqFn/?tagged=cocochanel

3. Margaret Thatcherová (1925 – 2013)

Svoju kariéru političky začala v 50. rokoch 20. storočia. Presadzovala dereguláciu cien či podporila dekriminalizáciu homosexuality, za čo si zaslúžila množstvo obdivu, ale aj kritiky. Pri popularite nedosahovala vysoké čísla, práve naopak.  Svojimi rozhodnutiami však bola nekompromisná a zo žien sa jej v oblasti politiky len ťažko niekto vyrovnal. Aj na základe toho dostala prezývku Železná Lady, ktorá sa s ňou už neodmysliteľne spája. Nech už máte na ňu akýkoľvek názor, jedno je isté. Železná Lady bola významná osobnosť povojnovej Británie.

Facebook/Margaret Thatcher

4. Oprah Winfrey (1954)

Možno o nej povedať, že je najúspešnejšou Afroameričankou. Keď mala iba devätnásť rokov začala pracovať ako rozhlasová novinárka. Netrvalo dlho a svojou originalitou, húževnatosťou a tvrdou prácou si išla za snom a vypracovala sa na úplný vrchol. Najväčší úspech zaznamenala s jej vlastnou šou s názvom The Oprah Winfrey Show. Jej relácia sa stala najsledovanejším programom v TV histórii. Uznávaný americký magazín Forbes ju i na základe toho zaradil do zoznamu najvplyvnejších svetových celebrít, ktorej názor si v USA mimoriadne vážia. Jej priaznivci sa nedávno dožadovali toho, aby kandidovala za prezidentku Spojených štátov.

Facebook/Oprah Winfrey

5. Marilyn Monroe (1926 – 1962)

Vlastným menom Norma Jeane Mortensonová.  Dodnes je Marilyn Monroe považovaná za ikonu krásy, štýlu a sexepílu. Odmalička bola v rukách pestúnov či v detskom domove. Jej neprehliadnuteľnou krásou však v dospelosti zaujala v modelingu a neskôr i na filmovom plátne. Napriek tomu jediné, po čom Marilyn vždy túžila, bola láska. Trikrát vydaná a zaplatená do aféry s bratmi Kennedyovcami zomrela za nevyjasnených okolností, ktoré sú dodnes priestorom pre dohady.

Viac si o Marilyn Monroe môžete prečítať tu: Ikona krásy a sexepílu Marilyn Monroe: Toto sú jej najkrajšie fotografie

6. Mata Hari (1876-1917)

Pravým menom Margaretha Geertruida Zelle, ktorá neskôr prijala meno Mata Hari. Samoľúba romantička s hlavou v oblakoch, záľubou v exotických tancoch a príbehom, ktorý dodnes inšpiruje množstvo umelcov.  Mata Hari sa preslávila ako špiónka, dôkazy o jej špionáži sa nikdy nenašli. Vtedajší systém však potreboval nájsť výstražný príklad pre ľudí, ktorí by chceli kráčať v podobných šľapajách. Keď ju odsúdili na trest smrti, pred popravnú čatu pristúpila vskutku vo veľkou štýle. V nových šatoch, dokonalé upravená, neprosiac o milosť, bez sĺz. Možno to bol zlomový moment, keď sa o tejto žene začalo hovoriť s obdivom. Socha Mata Hari, zobrazujúca ju v najtypickejšej póze – ako tanečnicu – zdobí mesto Leeuwarden.

Facebook/Mata Hari

7. Matka Tereza (1910-1977)

Dobro, akého je schopný iba málokto z nás. Symbol pomoci a ochrany. Neveľká žena, ktorá sa narodila v Macedónsku, bola odmalička vychovávaná a smerovaná k viere. Koncom 20. rokov vycestovala do Indie. Tu vybudovala misionársku komunitu a pomáhala chorým. Za svoje činy si vyslúžila aj rôzne ocenenia, medzi inými napríklad indické občianstvo, čestný doktorát univerzity v Cambridge, ale najmä Nobelovu cenu za Mier.

Facebook/Matka Tereza

 

 

Odporúčame