Šikanovali ho kvôli sexuálnej orientácii: Mladík vo virálnom videu zachytil slovné útoky, ktorým musí denne čeliť

dúhová vlajka

Mladíka šikanujú kvôli orientácií už dlhé roky, no on nestráca odvahu (Zdroj: Unsplash/Ian Taylor)

#Osemnásťročný Landon Jones čelil šikane už od piatej triedy. V škole to podľa vlastných slov už ignoroval, no keď musel urážky znášať aj pri vlastnom dome, stratil trpezlivosť. Ako uvádza NBC News, mladík celý incident nahral na video, ktoré na TikToku videlo vyše milióna ľudí.

Prišli až pred dom

Landon Jones z Kalifornie je ohľadom svojej sexuálnej orientácie otvorený. Žiaľ, aj v dnešnej dobe kvôli tomu musí čeliť šikane a urážkam. Nevraživé správanie zo strany spolužiakov dlho ignoroval, no keď prišli až k jeho domu, rozhodol sa, že už viac nebude ticho.

„V škole som sa s nadávkami stretol nespočetne veľakrát a už mi to bolo úplne jedno. Čo mi však jedno nebolo je fakt, že prišli až k môjmu domu,“ povedal vo videu.

Video, ktoré má na TikToku už 1,3 milióna zhliadnutí, zachytáva dva rôzne incidenty. K tomu novšiemu došlo ešte na konci septembra a zachytila ho bezpečnostná kamera. Na zázname vidieť mladého muža, ktorý prichádza k Jonesovcom a zaklope na dvere. Tie otvorí Landonov otec. Mladík sa najskôr opýta na to, či je Landon doma. Vzápätí vykríkne homofóbnu urážku a utečie. Podľa Landonovho otca mladík nastúpil na miesto spolujazdca do čierneho auta, ktoré hneď odišlo.

@allclearforlandon

#lgbt #fyp #hatecrime

♬ original sound – Landon Jones

Chlapcova odvaha môže inšpirovať

„Pamätám si, že som bol vo svojej izbe a keď som počul, čo povedal, hneď vyskočil z postele a bežal sa pozrieť, čo sa deje. V tú noc som vôbec nespal, bol som z toho naozaj otrasený. Plakal som,“ povedal Landon.

Druhý incident sa stal v auguste. Landon bol so sestrou na parkovisku v aute, ktoré obkľúčila skupina mladých mužov. Jeden z nich sa naklonil k oknu, aby mu vynadal.

Landon sa oba incidenty rozhodol zdieľať na TikToku, kde má takmer 700 000 sledovateľov. Mladík z parkoviska a takisto ten, ktorý šoféroval čierne auto, chodia na rovnakú školu, ako on. Ten, ktorý zvonil u Jonesovcov, má údajne navštevovať inú, no neďalekú školu, no Landon túto informáciu nevedel s istotou potvrdiť. Jeho totožnosť zatiaľ nezistila ani polícia, ktorá sa už udalosťami zaoberá.

Kvôli pretrvávajúcemu  šikanovaniu prešiel Landon tento rok na diaľkové vyučovanie. Jeho rodičia sú odhodlaní urobiť všetko preto, aby ľudia, ktorí ich syna šikanovali, čelili následkom. Dúfajú tiež, že príbeh ich syna dodá odvahu aj ďalším a ukáže, že nikto podobným veciam nemusí čeliť sám.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, nbcnews.com
Odporúčame