Kedysi vyvolávali zberateľské šialenstvo: Osud Pokémonov je možno ohrozený

pokémoni

Sú Pokémoni ohrození? (Zdroj: Pixabay.com/mamizaza)

#Nájdu sa medzi nami ľudia, ktorí majú vášeň v zbieraní skutočne hociakých predmetov. Keď však otvoríme tému zberateľských kartičiek, absolútne tu už od roku 1996 dominuje jedna značka… Pokémon.

Najpopulárnejšie zberateľské kartičky

Pokémoni sú fiktívne bytosti od populárnej značky Nintendo, ktorá vznikla v Japonsku. Sú to rôzne zvierat/tvorov s rôznymi schopnosťami a špeciálnymi vlastnosťami. Pokémoni sa stali základom pre mnoho hier, televíznych programov, filmov a iných médií, pričom všetkým sa azda najviac zaryli do pamäti práve ako prakticky najpopulárnejšie zberateľské kartičky všetkých čias.

Aktuálne sa však viacerými ich fanúšikom (zberateľských kartičiek) vynára otázka, či sa ešte niekedy vrátia na takú úroveň, kde boli kedysi. Čítaj ďalej. 

Pokémoni
Pokémoni v úpadku? (Zdroj: Pixabay.com/furbymama)

Klesajúca hodnota

Vec sa totiž má tak, že stále zberateľským Pokémon kartám fandí mnoho ľudí skutočne naprieč všetkými vekovými kategóriami (nie, nie je to len pre deti). Počas uplynulých rokov síce vyšlo niekoľko sérií, v ktorých sa dali nájsť finančne skutočne cenné kartičky, tento trend akoby pomaly upadá. Počas posledných dvoch rokov sme mali možnosť aj tu na Slovensku cítiť veľký nárast záujmu o zberateľstvo tohto typu, ale keďže priemerná cenová hodnota jednotlivých sérií akoby neustále klesá, ich budúcnosť je otázna.

Každých pár týždňov totiž vychádza nová a nová séria Pokémon kartičiek, vďaka čomu nimi začína byť z nášho pozorovania trh trošku presýtený. Mnoho fanúšikov sa do zbierania Pokémonov vrhlo aj za vidinou možného finančného zisku, avšak to je však v aktuálnej situácii čoraz horší a horší biznis plán. Sami sme zvedaví na to, ako dlho sa ešte Pokémoni na svojom vrchole udržia…

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame