Známy internetový čínsky obchod má problém: Luďom kvôli nemú miznú peniaze z účtov

Temu

Internetový obchod Temu má problém (Zdroj: echhq.com)

#Populárne online šialenstvo menom Temu do istej miery v posledných mesiacoch vládne aj nášmu domácemu internetu. Reklamy na tento obrovský čínsky e-shop na ľudí vyskakujú prakticky z každého rohu, avšak najnovšie sa s ich menom spája aj obrovský problém, čo je vo veci?

E-shopové šialenstvo

Čoraz známejší e-shop Temu ponúka aj pre potenciálnych slovenských zákazníkov tak široký výber tovaru, až sa ti môže zdať, že tam kúpiš doslova hocičo. Najnovšie sa však začalo internetom šíriť, že ľuďom sa z ich bankových účtov začali sťahovať platby v rámci Temu za objednávky, ktoré si nevytvorili a prišli tak vo veľa prípadoch o desiatky eur. 

„Naše platobné transakcie dodržiavajú normy PCI DSS a sú ďalej posilnené protokolmi 3D Secure v spolupráci s poprednými bankami. Na posilnenie bezpečnosti spúšťame program odmeňovania za chyby, do ktorého zapájame odborníkov na kybernetickú bezpečnosť, aby identifikovali a odstraňovali zraniteľnosti,“ uviedlo Temu pre TV Noviny.

Temu
E-shopový gigant Temu je čoraz známejší (Zdroj: whimsysoul.com)

Čo za to môže?

Celý problém pravdepodobne spočíva v tom, že po nainštalovaní aplikácie Temu do tvojho zariadenia sa vlastne dostane ku všetkým súborom, ktoré v telefóne máš. A takisto aj k uloženým platobným kartám, čo môže spôsobovať tieto šíriace sa problémy. 

Priamo za sťahovanie peňazí z účtov zákazníkov môžu pravdepodobne podvodníci, voči ktorým sa Temu snaží podľa ich vlastných slov robiť všetky potrebné kroky. Pre tvoju vlastnú bezpečnosť však určite odporúčame si nákupy cez túto spoločnosť radšej veľmi dobre zvážiť, aby si sa aj ty vyhol prípadným problémom.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame