VIDEO Toto si si v Avengers: Endgame určite nevšimol: Chyba, ktorá ušla aj jednému z hlavných tvorcov vizuálnych efektov

Avengers: Endgame. Zdroj: Disney/Marvel Entertainment

#O Avengers: Endgame sa toho dá popísať skutočne mnoho. Výnimočný film, ktorý uzatvára celú generáciu filmov z dielne Marvel Cinematic Universe, milujú fanúšikovia po celom svete. O tom svedčí aj fakt, že s tržbami vo výške 2,797 miliardy ide o najzárobkovejší film celej kinematografie.

Ani tento film sa však nezaobišiel bez chýb. O jednej sme písali v tomto článku. Tentokrát však našli pozorní diváci ďalšiu. Táto je však trošku z iného súdka a týka sa chyby vo VFX, teda vizuálnych efektoch. Reč je o hlavnom záporákovi Thanosovi. Tvorcovia zo štúdia Weta Digital odviedli kusisko poriadnej roboty, ktorá si určite zaslúžila nomináciu na Oscara.

Chalani z Corridor Crew však VFX supervízora Matta Aikena upozornili na pomerne závažnú chybu. Ide o pohyb Thanosových prstov, ktoré sa v jednej scéne prekrývajú. Matt nakoniec priznal, že táto chyba nakoniec ušla aj jemu. Vo videu nižšie ju nájdeš v čase 05:03. Všimol si si ju?

Zdroj: screenrant.com, YouTube,
Odporúčame