VIDEO Známa Slovenka prichádza s dych berúcimi zábermi Brazílie: Uži si Wakeskating tak, ako si ho ešte nikdy nevidel

Zuzana Vrábľová počas wakeskatingu na opálových jazerách. Zdroj: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

#Na svete existujú dva typy ľudí. Chodia medzi nami tí, čo šport praktizujú, a potom tí, ktorí ho sledujú. Jedna vec je chodiť po štadiónoch a súťažiach, kde svojim idolom môžeš fandiť osobne, no keď sa spojí šport so skvelou technikou, vznikne niečo nádherné, čo musí oceniť aj ten najväčší domased. Takéto pohladenie pre dušu pre náš pripravila skvelá Zuzana Vrábľová.

Zuzana Vrábľová pri opálskych jazerách. Zdroj: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

Zuzana patrí medzi svetovú špičku vo wakeskatingu. Cestuje po exotických krajinách a minulý rok sa jej podarilo znova obhájiť titul majsterky sveta. Pre tento projekt sa spojila so svojím kolegom Brianom Grubbom a vytvorili pre svojich fanúšikov famózny zážitok na opálskych jazerách v prostredí národného parku Lençóis Maranhenses.

Brian Grubb počas wakeskatingu na opálových jazerách. Zdroj: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

Opálske jazerá vznikajú na juhu Ameriky počas období dažďov. Objavujú sa v piesočnatých medzerách, ktoré sa vytvárajú rozčlenením pieskových dún. Aby sa dvojica vôbec k nádherným jazerám dostala, museli si založiť tábor na západnom pobreží Brazílie a odtiaľ sa plaviť a cestovať takmer dve hodiny.

Brian Grubb počas wakeskatingu na opálových jazerách. Zdroj: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

Niekoľkonásobná svetová šampiónka pre Red Bull Content Pool o svojom zážitku prezradila: Je to skutočne nádherné miesto. Aj napriek tomu je však nesmierne náročné robiť niektoré pokročilejšie triky, preto vždy začínam s niečím jednoduchším, aby som sa zoznámila s povrchom a rýchlosťou vetra. Byť na takomto mieste a vidieť pieskové duny hneď vedľa vody, jednoducho láka vyskočiť aj na piesok a zviesť sa rovno na ňom.“.

Zuzana Vrabľová predvádza trik a vchádza do vody rovno z duny. Zdroj: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool

A presne takýto „trik“ ti ukáže aj vo videu nižšie. Tak si ho pusti a nechaj sa na malú chvíľu odniesť na miesto plné pokoja, ticha a rozprávkovo krásnej vody. Čo naň hovoríš? Podeľ sa s nami o svoje pocity v komentároch pod článkom. 

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame