VIDEO Mali nás ochrániť pred katastrofou, dnes chátrajú: Takto vyzerajú kryty civilnej ochrany, ktoré nájdeš v každom meste

Photo by Taton Moïse on Unsplash

#Nájdeš ich takmer v každom meste, aj keď o ich umiestnení pravdepodobne ani nevieš. Kryty civilnej ochrany však nikdy neboli žiadnym veľkým tajomstvom. Pokiaľ niekto v tvojom okolí býva v bytovom dome, ktorý je vybavený takýmto krytom, určite doňho už minimálne nahliadol. Ide o priestory, ktoré nás mali (a vlastne stále majú) ochrániť pred katastrofami či bombami.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Stavali sa hlavne v čase eskalujúceho napätia medzi ZSSR a Spojenými štátmi, kedy hrozila jadrová vojna. Dnes sú tieto priestory nevyužívané a niektoré mestá (napríklad mestské časti Bratislavy) tieto kryty prenajímajú pod podmienkou vyprázdnenia do 12 hodín v prípade nebezpečenstva.

Najlepšie je mesto duchov Pripiať a mafiánska diskotéka v Bratislave: Marcelito nachádza krásu v opustených miestach

Marcelito Rečinský so svojimi známymi jeden takýto kryt civilnej ochrany navštívili a dokonca bol ešte stále zaprataný plynovými maskami a ochrannými odevmi. Okrem toho sa na ďalší takýto priestor pozrel aj YouTube kanál Opustene sk, tentokrát však v Dubnici nad Váhom. Bez ďalších zbytočných rečí sa teda rovno pusti do objavovania týchto priestorov vo videách nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame