Populárna automobilová značka ruší jednu zo svojich funkcií: Bude vodičom chýbať?

Ford

Automobilka Ford ruší jednu zo svojich funkcií (Zdroj: Pixabay.com/lukpixaby)

#Paralelné parkovanie je pre mnohých vodičov doslova nočnou morou. Nie je teda divu, že sa mnohé automobilové značky podujali na to, aby týmto vodičom s ich neobľúbeným úkonom pomohli, ale túto funkciu v realite ľudia skoro vôbec nevyužívajú. Aktuálne sa dokonca jedna známa automobilová značka túto funkciu vo svojich autách ukončiť. Čo bolo dôvodom?

Parkovací asistent

Active Park Assist je technologická funkcia vozidiel, ktorá umožňuje autu automaticky vyhľadávať, rozpoznávať a parkovať na voľných parkovacích miestach. Táto technológia využíva senzory umiestnené po celom vozidle, ktoré merajú vzdialenosť od ostatných áut a takisto aj prekážok. Okrem toho môže Active Park Assist tiež asistovať vodičovi pri parkovaní až po úplné konečné zaparkovanie auta.

Presne túto funkciu sa najnovšie rozhodla vo svojich automobiloch zrušiť obľúbená značka Ford. Aj napriek tomu, že táto funkcia je dostupná už viac ako 10 rokov, podľa vyjadrenia spoločnosti si ju ľudia veľmi neobľúbili, a teda sa im ju neoplatí spravovať ani do budúcnosti.

Nemalé úspory

Odstránenie tejto funkcie zároveň pre automobilku Ford bude teda znamenať aj skutočne veľké úspory. Keďže toto automatizované parkovanie využíval naozaj iba malý zlomok ľudí, dôvodom tohto opatrenia sú najmä úspory nákladov. Tie by mali byť vo výške 60 dolárov na jedno vozidlo, čo pre automobilku ročne znamená až 10 miliónov ušetrených dolárov, čo rozhodne nie je zanedbateľná suma.

Využívaš automatizované parkovanie vo svojom aute aj ty?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame