VALENTÍNSKY REMINDER: Láska mala v rape vždy miesto | Tracky, ktoré dnes môžeš pustiť frajerke

Foto: Dobrí Chlapci 3 cover, Nik Tendo – Sedm Youtube video preview

Ak sa v rámci hudby bavíme o najúprimnejšom žánri, je ním rozhodne rap. Ten odjakživa rozoberá ťažké spoločenské témy, ale aj osobné výpovede interpretov vrátane citov a lásky. Aj v našich končinách vznikli v tejto súvislosti viaceré tracky o láske, ktorú každý raper vníma inak a teda aj poňatie tejto témy je stále veľmi pestré.

Zároveň všetko závísi koniec koncov od poslucháča. Ten si vyberá, ktoré prevedenie je jemu najbližšie. My sme pre vás v dnešnom valentínskom Reminderi vybrali zopár tipov pre dnešný večer takpovediac z každého rohu. Čo sa týka československej scény, výber je naozaj bohatý a obsiahnuť sa nedá ani zďaleka všetko.


Moja Reč – Jediná

Ťažko povedať, či na domácej scéne existujú v týchto témach lepší raperi, ako chalani z formácie Moja Reč. Ich prežité skúsenosti a vyjadrovanie daných pocitov v textoch je skrátka neprekonateľné a potvrdzujú to už od úvodných projektov. Skladba Jediná je z ich mixtapeu Dobrí Chlapci 1 a ak hľadáš spôsob, ako vyjadriť svoje city prostredníctvom tracku, určite pusti svojej frajerke napríklad toto.

Moja Reč – Motajú Nám Hlavy

Mojou Rečou pokračujeme aj v ďalšom tracku, tentokrát sa jedná o legendárnu záležitosť Motajú Nám Hlavy. Aj keď skladba hovorí o ženách všeobecne, určite ňou vo valentínskom playliste nič nepokazíš. Opäť tu dominujú životné skúsenosti a pocity, ktoré vedia do beatu takto naformulovať len chlapci z Handlovej. Ako celý projekt Dobrí Chlapci 3, tak aj táto vec sa stali postupom rokov legendárnymi.

H16 – Chcem Ťa Tu ft. Maxo

Ak by som mal osobne vybrať album, ktorý je od formácie H16 môj najobľúbenejší, pravdepodobne by som ukázal na RHB. Ako po hudobnej, tak aj po tematickej stránke mi sedí tento album najviac a súčasťou úspešného projektu aj track Chcem Ťa Tu. Aj chalani z H16 vždy vedeli dvoriť ženám, o čom sa ešte v dnešnom článku presvedčíme neskôr. Pohodovou vecou s príjemným refrénom od Maxa dnes určite tiež nič nepokazíš, práve naopak.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je toto najlepší rapový odkaz pre tvoju ex? (VIDEO)

Majk Spirit – Ženy Treba Ľúbiť

Či už Speezyho počúvaš alebo nie, Ženy Treba Ľúbiť je legendárna vec zo skvelého albumu, ktorá sa pre niektorých ľudí stala v tejto téme doslova hymnou. Aj keď osobne nepatrím medzi fanúšikov klipového spracovania tejto skladby, celá vec má niečo do seba a v dnešnom článku by som na ňu určite nemohol zabudnúť. Podobne ako Moja Reč, aj Spirit a vlastne celá H16 sú v tomto smere doma.

OTIS – My ft. Elpe

Na produkcii od DJ Wicha sa na svojom sólovom projekte predstavil v tejto tematike aj OTIS. Jeho projekt O.T.I.S. pri svojom release príjemne prekvapil a okrem viacerých bangrov priniesol aj túto romatickú vec, ktorú autor venoval svojej životnej partnerke. Na refréne bol tradične skvelý Elpe a v každom valentínskom playliste si My bezpochyby miesto nájde.

Majself – Magnet

Svoju osudovú partnerku našiel na životnej ceste aj Majself. Tento interpret sa vo svojej tvorbe tematicky často obracia práve na ňu, z čoho vzišiel už nejeden romantický track. Za nás najlepším príkladom je z tvorby tohto rapera skladba Magnet. Svoju manželku Mišo úprimne ľúbi, čo je na jeho skladbách aj cítiť, texty idú od srdca a práve to je fakt, ktorý vedia fanúšikovia najviac oceniť a v konečnom dôsledku aj vycítiť.

DJ Wich – Iná ft. Elpe, Ego

Ani som si to neuvedomil, ale opäť tu máme produkciu od legendárneho DJ Wicha. Tentokrát sa jedná o skladbu z jeho producentského albumu, na ktorej sa objavila dvojica Elpe a Ego. Témam ako láska či ženy sa nevyhýba ani člen zoskupenia Kontrafakt, ktorý má po svojom boku už dlhé roky svoju manželku, s ktorou má krásnu rodinku. O tejto emócii teda tiež píše z vlastnej skúsenosti a spolu s Elpem vytvorili skvelú vec.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mená z CZ a SK rapu, ktoré majú zahraničné korene (VÝBER)

Radikal Chef – Afrodisiacum

Ak by som mal hovoriť za seba, tento typ skladieb mám u Radikala Chefa asi najradšej. Pať sa vo svojej tvorbe zaoberá okrem iných tém aj ženami a láskou. Bolo tomu tak na albume Freeride, ale aj na albume Freeride 2, čoho dôkazom je skladba Afrodisiacum. Track nesie skvelý vibe, nieje to typický lovesong s nejakým vyznaním, no ak po ňom siahneš, nebudeš sklamaný.

Nik Tendo – Sedm

Blížime sa do záverečnej časti článku a spolu s ňou prídu v porovnaní s predošlými skladbami trocha iné počiny. Keď sme v úvode spomínali rôzne poňatie tejto témy, mali sme na mysli práve takéto skladby. V tomto prípade sa jedná konkrétne o člena Milion+ Nik Tenda, ktorý aktuálne patrí medzi najpopulárnejších domácich interpretov. Sedm ani zďaleka nemôžme zaradiť medzi štandardné „lovesongy“ (čo ani nieje jeho cieľom), no svoj playlist týmto výberom rozhodne obohatíš.

Viktor Sheen – Až Na Měsíc ft. Calin, Hasan, Nik Tendo

Tento mini „playlist“ by nebol tým pravým orechovým, ak by sme vynechali jeden z najväčších hitov domácej scény v posledných rokoch. Na tracku Až Na Měsíc sa vystriedali štyria populárni interpreti a poslucháčom priniesli skladbu, ktorá si okamžite získala ich srdcia. Taktiež tu nehovoríme o žiadnom sladkom lovesongu, no tematicky je track v týchto vodácha ty urobíš len dobre, ak ho do svojho výberu zaradíš.

Odporúčame