Narodil sa na Slovensku, žije v Dubaji. Deep Thought prichádza do rap game

Vždy sme veľmi radi, keď na našej stránke môžeme dať priestor niekomu z vás. Väčšinou to totiž býva tak, že keď sa odprezentuje niekto mladý a zaujímavý, viacerí si následne povedia, že by chceli ísť podobnou cestou. Výsledkom potom je rozrastajúca sa slovenská scéna, ktorá je stále kvalitnejšia a pestrejšia.

Práve rozmanitosť slovenského rapu robí z hip-hopu v našej krajine jeden z najviac obľúbených a sledovaných žánrov. Iné to nebude ani dnes, reč bude o umelcovi menom Deep Thought, o ktorom už po pár okamihoch zistíte, že je veľmi zaujímavý chlapík, ktorý má v hudbe, čo povedať.

Volá sa Jakub Al Sabri, pričom má slovenské korene, keďže sa v krajine pod Tatrami narodil. Momentálne žije v exotickom Dubaji a tvorí pod menom Deep Thought, čo v preklade do slovenčiny znamená hlboká myšlienka. Nuž, a po vypočutí dostupných skladieb tohto rapera môžeme zhodnotiť, že sa naozaj nejedná o povrchnú tvorbu, ale DT sa snaží ísť do hĺbky a nechce len zaujať, ale aj obohatiť. To je v tejto dobe veľmi cenné zistenie.

„Som občanom Spojených Arabských Emirátov,“ prekvapuje nás hneď v úvode našej konverzácie a pokračuje. „Žijem v Dubaji, narodil som sa na Slovensku. Mám 20 rokov. V Dubaji žijem už 3 roky, ale kvôli hudbe som sa chcel vrátiť späť domov,“ vysvetľuje nám svoju situáciu sympatický raper Jakub.

„Keď som sem prišiel, hrával som futbal za klub, ktorý sa volá Shabab Al Ahli Dubai. Hudbe sa venuje asi dva roky, ale výraznejšie som sa jej začal venovať v roku 2019 a povedal by som si, že by som chcel robiť hudbu profesionálnejšie,“ hovorí nám, aké boli jeho myšlienkové pochody a ako sa dostal tam, kde je dnes.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sergei Barracuda v songu k filmu: Chystáte sa do kín?

A čo je preňho hudba? „Zo začiatku som to bral ako ventil, kde som sa len vypísal a potom som to vyjadril na mikrofón,“ hovorí Deep Thought. Takto to má veľa mladých umelcov, začnú tvoriť, pretože zážitky a emócie, ktorú v ich vnútri sú veľmi silné a jednoducho ich musia dať von. Píšu, spievajú, rapujú, maľujú. Je množstvo spôsobov, ako na to, ale dôležité je nájsť si ten svoj.

„Keď som videl, že sa ľuďom moja tvorba páči, rozhodol som sa, že chcem ísť do rapu hlbšie,“ zakončil Jakub, ktorý, aj napriek tomu, že má iba 20 rokov a prakticky celý život pred sebou, toho zažil už dosť a hodnoty má veľmi jasne určené. To mu môže na ceste, nielen tej hudobnej, ale aj životnej, výrazne pomôcť. Držíme mu palce, nech o ňom ešte niekedy napíšeme.

Tu si môžeš pozrieť Jakubov Instagram, kde sa o ňom môžeš dozvedieť doplňujúce informácie. Kanál Deep Thought na YouTube nájdeš na tomto odkaze. Fotografia je z Jakubovho súkromného archívu.

Podporujeme nádejných interpretov. Ak si myslíš, že máš na to napíš nám na redakcia@generaciarapu.sk 

Odporúčame