Spomienka na rok 2016: Aké slovenské rapové albumy sme počúvali 8 rokov späť?

Albumy

Rapové albumy za rok 2016 (Zdroj: shop.rukahore.sk)

#Premýšľali sme, že na čo si dnes spolu s tebou zaspomíname… A tak nejak sa okolo nás v posledných dňoch točili albumy z roku 2016, tak sme sa v dnešnom článku rozhodli povenovať práve im! Pripomeň si teda dnes spolu s nami aj ty, čo zaujímavé sa urodilo na slovenskej rapovej scéne v roku 2016, poďme sa na to teda rovno pozrieť!

Moja Reč – OFFLINE

Posledný spoločný projekt pred dočasným rozpadom Mojej Reči bol práve album Offline z roku 2016. Dostali sme na ňom kopu kvalitných skladieb, ktoré pri počúvaní v tom spomínanom čase rozpadu tejto legendárnej handlovskej skupiny pôsobili o to silnejšie! 

Moja reč – OFFLINE (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Majself & Grizzly – NEPTUN

 

Svojho času tvoril Majself veľmi veľa s producentom menom Grizzly, čo už sú dnes naozaj časy dávno minulé. Zanechali nám tu však po sebe veľa spoločnej muziky, do ktorej radíme aj veľmi solídny album s názvom Neptun. Ten určite patrí k tomu najlepšiemu, čo sme od Majselfa za jeho kariéru mohli počuť!

Majself & Grizzly – NEPTUN (Zdroj: shop.rukahore.sk)

H16 – SILA

Štvrtá spoločná štúdiovka od legendárnej crew H16 k nám dorazila takisto v roku 2016. Dostali sme na nej skutočné hity, pričom medzi také najvýraznejšie patrí určite aj spolupráca „Nebojím sa nikoho“ spoločne s DMS!

H16 – SILA (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Vec – DOMÁCE POTREBY

Toto síce nie je plnohodnotný album, ale iba EPčko… No aj tak sa oplatí pripomenúť, že Vec v roku 2016 vydal svoj krátky projekt s názvom Domáce potreby! Spomínanš si na neho aj ty?

Vec – DOMÁCE POTREBY (spinaker.sk)

Pil C – Hype

Debutový album a hneď masívny úspech? To sa u nás len tak nevidí, avšak Pil C už od počiatku svojej rapovej kariéry dokazuje, že je skutočne výrazným menom na našej rapovej scéne. Pred vydaním albumu Hype mal na konte množstvo úspešných singlov a spoluprác, ale týmto projekto msa už definitívne zaradil do prvej ligy!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sergei Barracuda si v novom klipe ľahol do vlastnej truhly: Aká je jeho čerstvá novinka?
Pil C – HYPE (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Kali – ZLÝ PRÍKLAD

V roku 2016 nám Kali poslal jeden zo svojich najlepších albumov za celú kariéru. Fanúšikovia si projekt Zlý príklad išli naozaj masívne, keďže tento projekt prakticky zosobňoval všetko, čo sme vždy na Kaliho muzike mali tak radi. Kultové skladby, kultové klipy, miliónové prehratia, masívne predávaný merch… Jednoducho Zlý príklad si Kaliho skalní fans idú aj do dnešných dní!

Kali – ZLÝ PRÍKLAD (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Rytmus – KRSTNÝ OTEC

Nuž a zakončiť tie najzaujímavejšie slovenské rapové albumy az rok 2016 nemôžeme ničím iným, ako tým najpovolanejším. Rytmus nás v závere roka poctil svojim sólom Krstný otec, ktoré bolo skutočne výborným projektom.

Rytmus – KRSTNÝ OTEC (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Na ktoré albumy sme zabudli? Napíš nám do komentárov! Pokojne aj spolu s tým, do akého roku by sme sa v rámci domáceho rapu mali vrátiť nabudúce!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame