Mená z CZ a SK rapu, ktoré majú zahraničné korene (VÝBER)

Na našom webe riešime predovšetkým dianie v slovenskom a v českom rape. Občasne zamierime aj za hranice týchto republík a prinesieme vám čosi zaujímavé aj z USA, Spojeného kráľovstva či iných štátov. Avšak, viete o tom, že niektoré mená z CZ a SK rapu taktiež môžeme považovať za zahraničné? Poďme si to rozmeniť na drobné.

Zahraničné mená z CZ a SK rapu

Poďme bez zbytočných okolkov na interpretov z českého a slovenského rapu, ktorí majú zahraničné korene. Ako prvého si môžeme uviesť Calina, jednu z TOP hviezd súčasnej českej rap game. Civilným menom sa tento interpret volá Călin Panfili a pochádza z hlavného mesta Moldavska, z Kišiňova. Tam sa narodil v auguste 1997. Do Českej republiky sa presťahoval v roku 1999 a žije tam dodnes.

Potom je tu Gleb. Veľa priaznivcov si dodnes myslí, že je to jeho pseudonym, ale tento slovenský rapper s ruským pôvodom sa civilne volá Gleb Veselov. Narodil sa v roku 1992 a pochádza z mesta Piatigorsk, pričom v útlom detstve sa jeho bidliskom stala Bratislava. Gleb má osobitý štýl, dá sa povedať, že až neslovenský, pretože inšpiráciu berie z viacerých zahraničných prúdov. Na svoj pôvod ale nezabúda, to sa predsa ani nedá.

Do nami zvolenej kategórie spadá aj istý Marko Elefteriadis. Že vám toto meno nič nehovorí? Nemusíte zúfať. Keď povieme Ektor, zrejme rozhodne viete, o koho sa jedná. Jedno z najväčších mien českej scény pochádza z mestečka Dobřichovice v pražskom okrese. Už podľa mena ale cítiť, že má grécky pôvod. Dnes má Ektor 36 rokov a býva v Prahe. 

Zabudnúť nemôžeme ani na Viktora Sheena. Chalan, ktorý neustále v hudobnej tvorbe napreduje, pochádza z mesta Almaty, ktoré leží v Kazachstane. Civilným menom sa volá Viktor Dundič. Navyše, ak ste fanúšikmi jeho tvorby, tak rozhodne viete, že svoj pôvod či rap v cudzom jazyku z času na čas zaraďuje do svojho repertoáru.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ben Cristovao a Calin oživili legendárny hit "Prší, prší" (VIDEO)

A na záver do výberu ešte pridáme Maniaka. Ten je síce rodákom z Brna, ale jeho mama pochádza z Ruska a Jiří Veselý, ako sa civilne volá, istý čas žil v Omsku. Dnes je aj on plne etablovaným členom českej rap game.

Toto vás bude zaujímať: Leto je za nami a začína jeseň. Dali sme pre teba dokopy rapový playlist na najbližšie mesiace. Songy, ktorí ti pomôžu zvládnuť nižšie teploty a kratšie dni. Nechýbajú mená zo Slovenska či z Českej republiky. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Calin, Instagram/Gleb

Odporúčame