Vybrali sme 5 najlepších skladieb z albumu: Pil C – V Rádiu Hral Elán, Keď Umrel Tupac

Čitatelia, ktorí na náš web klikli už aj v závere minulého roka určite túto našu sériu článkov dobre poznajú. Samozrejme, nie vždy nám čas a okolnosti dovolia sa podrobne venovať každému albumu, ale v tomto silnom závere roka 2017 si dáme záležať, a podrobne prejdeme takmer všetky vychádzajúce rapové počiny. Minulý rok sme takto rozobrali napríklad albumy Freeride od Chefa, Hype od Pil Ciho, Silu od H16 a Krstného Otca od Rytmusa. Tento rok sme sa bližšie pozreli na albumy ako Dezert od Kaliho, Rival od Moma a samozrejme sme nezabudli ani na Separov Pancier.

V tejto sérii článkov teda vyberáme (podľa nás) najlepšie skladby z daného vydaného albumu. Ako inak, netreba zabúdať, že je to len náš subjektívny výber, ktorý môžte v komentároch (slušným spôsobom) konfrontovať so svojim výberom. Veľmi radi si prečítame vaše pocity a vaše najobľúbenejšie skladby.

Ak by sme ešte pred výberom mali v krátkosti zhodnotiť tento album, určite by naše pocity boli mierené len kladným smerom. Minuloročný album Hype bol koncepčný a mal opisovať udalosti od tracku Lost až doteraz. Pri tomto albume sme sa dočkali vecí, ktoré tematikou skôr išli do obdobia párty, dievčat, alkoholu a prakticky všetkých udalostí, ktoré Lukáša doprevádzali pri jeho raketovom štarte. Naopak, VRHEKUT ponúkol fanúšikom vyzretejšieho a úprimnejšieho Pil Ciho. Ktoré skladby teda zaujali najviac našu redakciu? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

5. Princezny a Zámky ft.Fobia Kid prod. Special Beatz

Nad piatym miestom sa mali asi najväčšie dilemy. Okrem tracku Princezny a Zámky sme rozmýšľali nad singlami Á LA CARTE a Nesmrteľní, no napokon sme sa rozhodli práve pre prvú menovanú skladbu. Hosťom na tejto veci je Lukášov kolega zo CBG Fobia Kid. Síce by ste podľa názvu najprv asi len ťažko tipovali tému skladby, v konečnom dôsledku sme viac než spokojní. Chalani opísali určité (dôležité) životné udalosti, ktoré predchádzali ich rapovej kariére a podarilo sa im to napasovať naozaj kvalitne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vychádza kniha o českom rape: O čo sa jedná? (VIDEO)

4. Čo S Tým ft. Idea, Václav Rouček prod. Special Beatz

Už pri odhalení tracklistu sme sa na túto vec veľmi tešili. Kombinácia Pil C & VR nám skrátka vždy extrémne sedela, či už to bolo pri tracku Ona alebo Vzpomínám. Ako inak, opäť to skvele sadlo aj v tomto prípade + keď ku tomu prirátame výborného Ideu, ktorý zase raz potvrdil svoju kvalitu, vznikne nám z toho jedna z najlepších skladieb tohto albumu. Takýchto kombinácií určite chceme počuť viac.

3. Peroxid 2 prod. Special Beatz

Na tretie miesto sme zaradili singel Peroxid 2. Po leakoch a snippete bolo pokračovanie už legendárneho Peroxidu asi najočakávanejšou skladbou z tohto albumu. Aj keď druhé časti a pokračovania nebývajú vždy vydarené, v tomto prípade to tvrdiť nemôžeme, práve naopak. Track vlastne nestratil nič kvalitné, či už sa bavíme o myšlienke, odkaze, prevedení alebo celkovom vibe, čo nám ponúkla prvá časť. Skvelú prácu opäť odviedol aj Špeciál.

2. Apatia prod. Special Beatz

Ak si fanúšikovia na albume želali deep skladbu ako Pompeje, dočkali sa. Apatiu zrejme môžme označiť za najúprimnejšiu Lukášovu skladbu vôbec. Skvelý vibe tejto skladby určite privodil nejednému poslucháčovi zimomriavky. My už vlastne ani nemáme čo dodať, len že Special Beatz opäť raz produkciou trafil klinček po hlavičke.

1. Silent Hill ft. Calin prod. Special Beatz

Ako inak, prvé miesto nemôže patriť žiadnej inej skladbe. Silent Hill bola prvou zverejnenou skladbou z tohto albumu, pri ktorej vlastne Lukáš aj naznačil, že by sme sa ešte v tomto roku mohli dočkať nejakého plnohodnotného diela. Azda najlepšiu skladbu, akú kedy Lukáš vydal, doplnil výborný videoklip od Mystika Produkt. Ako hosť sa predstavil ďalší člen CBG Calin a o skvelej produkcii od Speciala už ani hovoriť nemusíme. Pre nás jednoznačné číslo jedna.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Miky Mora s Adrianom idú tvrdo. Von je nový song aj projekt

 

 

Odporúčame