Úspechy na každom fronte: Film Attila sa výsledkom premiérového víkendu zaradil medzi najúspešnejšie dokumenty

Attila Végh po zisku titulu v Bellatore

Attila Végh má za sebou veľké množstvo svetových úspechov (Zdroj: Facebook.com/Attila Vegh)

#Vo štvrtok vstúpil do slovenských kín dokumentárny film Attila, ktorý sa zameriava na život zápasníka Attilu Végha. Snímka o jednom z najúspešnejších súčasných slovenských športovcov si získala srdcia divákov aj diváčok a jej premiérový víkend sa zapísal medzi najúspešnejšie premiérové víkendy dokumentárnych filmov v histórii slovenskej kinodistribúcie. Film za prvé 4 dni premietania videlo 14 454 osôb a jeho cesta kinami pokračuje.

Attila Végh o filme, úspechu aj synovi: Na veľké oslavy nie som, po zápase storočia sme išli do McDonaldu

Okrem vynikajúcej návštevnosti sa športový dokument môže pochváliť aj výbornými ohlasmi – napríklad na známej Československej filmovej databáze sa v tejto chvíli pýši hodnotením 83%. Okrem náhľadu do zákulisia bojového športu MMA (Mixed Martial Arts) oceňuje publikum najmä silné emócie, ktoré sa filmu darí sprostredkovať, alebo skutočnosť, že dokáže zaujať aj širšiu divácku obec než len športových fanúšikov.

Film Attila. Zdroj: Continental Film

Český režisér a producent Petr Větrovský nakrútil film, ktorý Attilu Végha zobrazuje nielen v úlohe bojovníka, ale aj v role syna, brata, priateľa či partnera. Snímke sa podarilo zachytiť aj prvé dni jeho otcovstva po tom, čo sa mu začiatkom januára narodil syn. Diváci a diváčky na plátne uvidia výpovede Attilových kolegov, spoluhráčov, súperov, rodiny, kamarátov, umelcov a množstva ďalších, pre ktorých je blízkou osobou či inšpiráciou.

Nechýba množstvo doteraz nezverejnených archívnych materiálov, ktoré ilustrujú športovcov život od detstva do súčasnosti. Dokument nájdu diváci a diváčky v kinách vďaka distribučnej spoločnosti Continental film. Videl si už film v kine? Čo naň hovoríš?

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame