Fury vs Jones: Rysuje sa najsledovanejší zápas histórie bojových športov?

Fury vs Jones (Twitter/MMA Junkie)

#Stále viac a viac sa hovorí o tom, že by sme v istom bode mohli vidieť vzájomný zápas medzi Tysonom Furym a Jonom Jonesom. Stále to má viacero háčikov, ale rozhodne to nie je vylúčené. 

Zápas, ktorý by si pozrel každý

Jon Jones je šampiónom ťažkej váhy UFC, Tyson Fury je boxerským šampiónom. Jeden je legendou v zmiešaných bojových umeniach (MMA), druhý kraľuje boxu. V kuloároch sa ale špekuluje, že nie je vylúčený ich vzájomný zápas. Ak k nemu ale má dôjsť. pravdepodobne by nešlo o box, ale Fury by musel vstúpiť do klietky.

Jon Jones (Zdroj: TW, SDUT)

Do celej debaty sa zapojil prezident UFC Dana White. „Ak tento zápas chcete vidieť, vieme ho urobiť, avšak v klietke. Ak nebude vadiť, že bude pod záštitou UFC, poďme do toho. Tysona Furyho mám rád, mám s ním výborný vzťah,“ nechal sa počuť White.

„Ak by Jones a Fury nastúpili proti sebe v boxe, vyhral by Fury. Ja viem ich zápas usporiadať v klietke. Ak chceme dostať odpoveď na otázku, kto by zvíťazil, tak poďme do toho, ja by som si to pozrel,“ uviedol Dana, ktorý je známy tým, že pred nijakým nápadom dopredu nezatvára dvere. 

CEO UFC Dana White
Zdroj: Dana White – badlefthook.com

Prípadný vzájomný zápas dvoch legiend a šampiónov, či už by bol v boxe alebo v MMA, by sa dozaista zaradil medzi najsledovanejšie duely histórie bojových športov. Fury aj Jones sú legendy, ktorých kariéry sa síce chýlia ku koncu, ale ich odkaz ostane večný. 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk,MMA Junkie
Odporúčame