Tracky, ktoré dostali Frayera Flexkinga do povedomia: Kométa, ktorá jasne žiari

Nechceme nikoho uraziť, ale dovolíme si tvrdiť, že pred rokom alebo dvoma 90 percent z vás, ktorí čítate tento text, nevedeli, kto je Frayer Flexking. Okej, možno to niektorí z vás nevedia ešte ani teraz, pričom na tom nie je nič zlé. Veď takzvaní new schooleri, a teda predstavitelia novej školy slovenského rapu nie sú práve šalkou kávy všetkých rapových fans. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť tento text, pozreli sme sa na to, ktoré kľúčové tracky by ste mali poznať, aby ste lepšie zistili, kto je vlastne Frayer Flexking.

Ak máte pocit, že o ňom nebolo počuť a zjavil sa prakticky len tak mihnutím pár prstov, nie je ste tak úplne ďaleko od pravdy. Ako Frayer povedal v rozhovoroch a spomenul to aj v trackoch, istý čas si odsedel vo väzení za predaj zakázaných látok. Teraz je však na slobode a vrátiť sa za mreže neplánuje. Práve naopak, pôsobí, že si život užíva ako nikdy a jeho hviezda na slovenskom rapovom nebi začína svietiť stále jasnejšie.

Väčšina z vás jeho meno spoznala možno kvôli tracku Rakety jak pizza, kde sa o hudbu postaral Maiky Beatz a na feate sa objavuje Rytmus. Táto skladba má po pár týždňoch takmer milión pozretí na YouTube a je skutočne virálnou záležitosťou, ku ktorej sa predáva aj merch, ktorý vraj ide ako teplé rožky. Nečudo, RJP je skutočne „namotávka“, ktorá sa vám veľmi ľahko dostane pod kožu a dokresľuje ju veľmi originálny a mierne uletený videoklip. Toto sa tvorcom fakt podarilo.

Okrem toho si musíme uvedomiť, že už koncom minulého roka sa Frayer Flexking objavil na Pil C-ho albume 2086, kde hosťuje na skladbe Chlapci flexia. Tento track ako jeden z mála z tretieho sólového Pilovho albumu dostala aj vizuál, čo taktiež pridáva tejto piesni na popularite medzi poslucháčmi.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ruský rapper spáchal samovraždu: Nechcel zabíjať ľudí

Tí pozornejší si určite všimli, že Frayer Flexking sa objavuje aj na albume 100RY, ktorý v júni vydal Dame z DMS. FF konkrétne rapuje na skladbe Reeses a prejavuje sa v naozaj kvalitnom svetle. Tento track nájdete na všetkých streamovacích službách, ale nepochybujeme, že veľa z vás ho už počulo. Okrem toho, ak máte 100RY naozaj napočúvané, viete, že spojenie „rakety jak pizza“ sa objavuje na tomto CD viackrát.

Túto referenciu napríklad použil vo svojom naplnení hot16challenge aj Radikal Chef, pričom Frayer ho spomína v jednej zo svojich sloh v prirovnaní, kde hovorí Kráľovi severu. Sú to možno detaily, ale keď si ich človek uvedomí, vníma to celé o niečo inak. Nemusíte mať Frayera Flexkinga radi, prípadne môžete tvrdiť, že si ho ani nepustíte, ale keď s niekým spolupracujú Dame, Rytmus či Pil C, niečo na ňom jednoducho musí byť a to je nespochybniteľné zistenie.

Frayer Flexking pomerne dosť spolupracuje aj s českým raperom menom Hugo Toxx, s ktorým majú viacero trackov. Pridávame sem skladbu BLAS, pričom ak FF sledujete, tak viete, že slovo blas sa v jeho slohách či príspevkoch objavuje veľmi často. a ČO to vlastne znamená? Nuž, ak to správne chápeme blas znamená niečo ako kamaráti, feláci, ľudia, ktorých máš pri sebe.

Aby ste si ale nemysleli, že FF takpovediac žije len z beatov, pridávame aj jeho track Flakachi, ktorý vyšiel na YouTube v apríli tohto roka a dostáva aj videoklip. Musíme povedať, že je v ňom silná emócia a niekoľko štipľavých odkazov. Frayer Flexking má vlastný štýl, ktorý sa v istých ohľadoch vyhýba zaužívaným formám rapovania. Ako sám hovorí, nedá dopustiť na autotune a bude si robiť, čo chce.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Začína jeseň. Čo umiestniť do svojho rap playlistu?

Aktuálne, ako sme mohli vidieť na Instagrame, vzniká track s českým raperom Smackom, ktorý, ako bolo poznateľné z krátkej úkažky na videu, má taktiež potenciál na to, aby sa dostal poslucháčom poriadne pod kožu.

Foto: Frayer Flexking, profil na Instagrame

Odporúčame