Ruský rapper spáchal samovraždu: Nechcel zabíjať ľudí

Smutná správa otriasla hudobným svetom. Ruský rapper Walkie, civilným menom Ivan Vitalijevič Petunin, spáchal pred pár dňami, konkrétne v piatok samovraždu. Urobil tak podľa vlastných slov na znak protestu voči ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi, ktorý vedie vojnu na Ukrajine.

Ruský rapper nechcel zabíjať

Ruská federácia sa  v týchto dňoch otriasa základoch. V krajine je vyhlásená čiastočná mobilizácia, čo spôsobilo, že množstvo mužov sa rozhodlo z krajiny ujsť. Skrátka, nechcú bojovať za režim, s ktorým nesúhlasia. Chaos a pokusy o útek sú na dennom poriadku. Stále viac ľudí sa ohrádza voči Putinovým krokom a ambíciám.

Jedným z nich bol aj Walkie. Ten svoju samovraždu nazval aktom posledného protestu. V čase úmrtia mal 27 rokov. Chcel dať najavo, že je proti tomu, čo Rusko robí na Ukrajine a nechce sa na tom podieľať.

O svojom rozhodnutí informoval verejnosť prostredníctvom videa na platform Telegram. Jeho slová priniesol aj denník Pravda„Ak pozeráte toto video, už nie som nažive. Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály.“

Walkie sa domnieval, že čiastočná mobilizácia, ktorú nariadil Vladimír Putin, sa čoskoro môže zmeniť na úplnu. Od tohto rozhodnutia už Rusko opustilo viac ako 194 tisíc mužov a čísla neustále stúpajú.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Archív/Walkie

 

Odporúčame